youtube
OPROŠTAJ OD NJEMAČKE

FRANCUSKA UNIŠTILA SAN O POLUFINALU 'MINI VATRENIH' Hrvati ostali bez nade za nokaut fazu

Iako je Hrvatska bolje otvorila utakmicu, gol Augustina u 35. minuti bio je koban za ambicije Vatrenih
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 15. srpanj 2016. 11:42

Mini Vatreni poraženi su od Francuske 2-0 u 2. kolu skupine B na Euru u Njemačkoj čime su izabranici Ferde Milina izgubili svaku šansu da se domognu nokaut faze.

Nakon poraza od Nizozemske, trijumf nad vršnjacima iz Francuske nametao se kao imperativ ali nije išlo... Augustin u prvome djelu te Mbappe u nastavku ugasili su san Hrvatske da može do čuda. A plasman u polufinale bez nekoliko ponajboljih igrača generacije bio bi upravo to - čudo!

Iako su Hrvati dobro otvorili utakmicu, Brekalo i Knežević nisu uspjeli zabiti iz izglednih prilika pa je kazna stigla u 35. minuti kada je Augustin s desetak metara jakim udarcem zabio za vodstvo. U nastavku je Milin naredio ofenzivu, ali takav pristup nije se isplatio. Kontranapad Francuske završio je Mbappe pogotkom za 2-0 pa će posljednji susret s Engleskom biti revijalne naravi.

Jean Kevin Augustin Goal HD - Croatia (U19) 0-1... by replayplanettv

------------------------------------------------------------------------------------------

HRVATSKA - FRANCUSKA 0:2 (Augustin 37', Mbappe 69')

HRVATSKA: Letica - Hudeček, Erlić, Soldo, Čabraja - Lovren, Plantak, Knežević, Brekalo - Ivanušec, Božić

FRANCUSKA: Bernardoni - Michelin, Onguene, Diop, Maouassa - Blas, Poha, Tousart, Mbappe - Harit, Augustin

KRAJ UTAKMICE

85. minuta - Francuska je bila u prilici zabiti i treći pogodak, ali lopta u konačnici ipak nije završila u mreži međutim nakonmanjeg naguravanja došlo je do okršaja između Solde i Thurama kojeg je morao smirivati sudac. Jedna i druga momčad sudjelovale su u općem naguravanju, ali na kraju se ipak sve smirilo

80. minuta - Pucao je Mbappe iz voleja s ruba kaznenog prosotra, ali Letica brani njegov pokušaj

GOOOOL 69. minuta - Jednostavno nije išlo! HRvatska je krenula po izjednačujući pogodak, a onda je Diop poslao dugu loptu na Mbappea koji je elegantno zaobišao Leticu i zabio za drugi pogodak Francuza

youtube

64. minuta - Francuzi su u posljednjih nekoliko minuta preselili igru na polovicu Vatrenih, ali kao što je to slučaj i sa Hrvatskom, ne uspijevaju stvoriti neku ozbiljniju priliku

55. minuta - Hrvatska od samog početka drugog poluvremena dominira, ali i dalje sve prolazi bez pravih prilika

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

youtube

Iako je statistika na strani Francuza, Hrvatska je imala puno bolje prilike u prvih 45 minuta

43. minuta - Knežević je postigao pogodak, alii u priliku je ušao iz zaleđa tako da je sudac poništio pogodak

GOOOOL 37. minuta - Augustin je dobio odličnu loptu u prostor i topovski opalio s desetak metara i dobio vodstvo Francuzima

32. minuta - Nakon udarca iz kuta za Francusku, lopta je stigla do Mbappe, a njegovu udarac iz vrlo teške situacije bio je preslab

22. minuta - Mbappe je odlično prošao po lijevoj starni, izbacio se na udarac, ali njegov pokušaj brani Letica

20. minuta - Brekalo je pucao s više od 20 metara, ali lopta je otišla ravno u Bernardonija

14. minuta - Hrvatska se ponovno našla u dobroj situaciji kada je s ruba šesnaesterca pucao Knežević, ali vratar Francuza ponovno je na mjestu

10. minuta - Plantak je opalio s dvadesetak metara, ali Bernardoni paradom vadi loptu iz samih rašlji

7. minuta - Brekalo je uputio oštar centaršut, ali vratar Bernardoni uspio je presjeći njegov pokušaj

2. minuta - Odmah na otvaranju imali su Francuzi priliku doću u vodstvo kada je Augustin izbio sam pred Leticu, ali vratar Hrvatske zaustavlja njegov pokušaj

1. minuta - Počela je utakmica!

30. travanj 2024 03:39