Damir Krajac / Hanza Media / Hanza Media
LIGA PRVAKA MLADIH

MLADI DINAMOVCI IZBORILI JUNAČKI REMI U ŠPANJOLSKOJ Majstorijom poništili prednost Seville, završnicu odigrali sa čak dva igrača manje

U 4. kolu juniorske Lige prvaka Dinamo je na gostovanju kod Seville odigrao 1:1. Dobar je to rezultat s obzirom na činjenicu da je Dinamo susret završio s devetoricom igrača na travnjaku. Prijevremeno su teren morali napustiti Sosa i Božić.
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 02. studeni 2016. 14:17

SEVILLA - DINAMO 1:1 (Soldo a.g 5'/Božić 58')

Sevilla: Soriano - Manuel, Eliseo, Genaro, Javi Vazquez - Perez, Josema (od 64. Carlos), Viedma, Pozo - Gonzalez (od 59. Jose Alonso), Colmenero.

Dinamo: Horkaš - Hudećek, Glavaš (od 65. Briški), Soldo, Sosa - Knežević (od 32. Tolić) - Špikić, Moro, Fintić (od 79. Đira), Abaz - Božić.

----------------------------------------------------------------------

Dinamovi juniori junački su osvojili bod kod Seville u 4. kolu Uefine Lige mladih! Igravši posljednjih 10 minuta i još šest sudačke nadoknde bez dvojice isključenih igrača, Sose i Božića, u uzavrelom ozračju na 30 'celzijevaca' igrači Marija Cvitanovića odbili su ulogu bika u koridi i sačuvali su 1-1 koji ih ostavlja u igri za drugi krug.

No, moraju biti svjesni da su si lošom kontrolom emocija izbili izglede za možebitnu pobjedu...

Kako Sánchez-Pizjuan nema svoj Hitrec-Kacijan, igralo se u 10 km udaljenom gradiću San José de la Rinconada, a među petstotinjak znatiželjnika bio je i famozni Monchi, sportski direktor Seville došao je pogledati svoje mlade nade.

Zagreb, 181016.
Stadion Maksimir, igraliste Hitrec Kacijan.
UEFA YOUTH LEAGUE, juniori,  utakmica GNK Dinamo Zagreb  - Sevilla FC.
Na fotografiji: Ivan Bozic, gol.
Ivan Božić

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena. U prvom i na početku drugog dinamovce je na životu držao vratar Dinko Horkaš, igrač utakmice, a lijevo krilo Pozo je dvaput pogodio i gredu.

Žestoki start domaćih okrunjen je golom već u 5. minuti, strijelac je na Pozovo dodavanje bio Álvaro. U 58. minuti Božić je izjednačio, iskoritivši Špikićevu dugu loptu i istrčavanje domaćeg vratara.

--------------------------------------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO

97. minuta - KRAJ UTAKMICE!

94. minuta - Colmenero je ostao sam na petercu, ali je prebacio cijeli gol

91. minuta - dobra prilika za Sevillu, pucao je Alonso iskosa, ali neprecizno

90. minuta - igrat će se šest minuta sudačke nadoknade

82. minuta - crveni karton i za Božića nakon naguravanja iako se čini da je Moro bio u konfliktu

81. minuta - Borna Sosa je dobio drugi žuti zbog oštrog starta, odnosno crveni karton

71. minuta - Genaro je pokušao nekakvim škaricama zaprijetiti, ali Horkaš lakoćom brani

67. minuta - Dinamo je imao ogromnu priliku za preokret. Abaz je ostao usamljen u 16-ercu, ali uputio je udarac tik pored vratnice

59. minuta - Božić je zaprijetio udarcem iz blizine, Soriano odbija u korner

58. minuta - GOOOOOL!!! Ivan Božić je znalački zaobišao vratara i poravnao na 1:1!

48. minuta - Horkaš je prvo obranio udarac Viedme, a nakon odbijene lopte zaustavio je i pokušaj Clomenera s dva metra

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Ponovno sreća na strani Dinama. Pozo je još jednom pogodio gredu za Sevillu

40. minuta - Pritisnuli su Modri Španjolce pred kraj poluvremena, ali i dalje bez prave prilike

30. minuta - Viedma je zapucao iz slobodnog udarca, ali srećom po Modre lopta je odsjela na gredi

21. minuta - Još jednom je bilo opasno u kaznenom prostoru Dinama kada je Colmenero pucao s desetak metara, ali vratar Horkaš ovog je puta bio siguran

18. minuta - Sevilla je povukla brzu kontru, ali Knežević je ipak na centru uspio zaustaviti ovaj pokušaj domaćina, ali na izrazito grub način, pa mu je sudac odlučio pokazati žuti karton

GOOOOOL 5. minuta - Izgledalo je kako ništa neće biti od ove akcije Seville, ali nakon ubačaja u kazneni prostor vratar Horkaš je slabo reagirao, a Soldo je potom loptu poslao u vlastitu mrežu za vodstvo domaćina

3. minuta - Colmenero se izborio za jednu loptu na pet metara, ali obrana Modrih u posljednji trenutak uspjela je otkloniti opasnost

1. minuta - Utakmica je počela!

03. svibanj 2024 02:06