Drago Sopta / Cropix
DINAMO - NEFTČI 3-0

Modri odradili pola posla. Maksimiru se predstavio novi 'plavi 9' - Ivan Krstanović!

Milan Badelj u prvom poluvremenu, a potom s dva pogotka novo pojačanje Ivan Krstanović u nastavku, slomili su otpor gostiju koji je ostavio sasvim prosječan dojam
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. srpanj 2011. 20:42

Nogometaši Dinama i više nego uspješno su, u rezultatskom smislu, obavili prvu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka. S 3-0 je hrvatski prvak pobijedio azerbajdžanski Neftçhi na novouređenom maksimirskom stadionu...

Lijep dekor na utakmici začinjen je s tri pogotka što olakšava odlazak na gostovanje za tjedan dana. Milan Badelj u prvom dijelu, a potom s dva pogotka novo pojačanje Ivan Krstanović u nastavku, slomili su otpor gostiju koji je ostavio sasvim prosječan dojam. Neftçhi se pokušavao braniti, kasnije kada su primili drugi, pa i treći pogodak, krenuli su i prema naprijed, no na kraju je slavlje Dinama i više nego zasluženo.

Na asistenciju Alispahića u 38. minuti je Badelj postigao najbitniji, prvi pogodak na utakmici, čime je Dinamo dobio polet da u nastavku krene još agresivnije prema suparničkim vratima. Tako je već u 46. minuti Krstanović zabio za 2-0, a u 65. minuti je sigurno realizirao jedanaesterac kojeg je sam izborio.

Spomenimo još uvjerljive pobjede HJK Helsinkija, Maccabija iz Haife i Apoela koje im osiguravaju mirne uzvrate kao i Dinamu.Uzvratne se utakmice igraju 19. i 20. srpnja.

Prvi pogodak Dinama pogledajte ovdje

Drugi pogodak Dinama pogledajte ovdje

Treći pogodak Dinama pogledajte ovdje

Liga prvaka, prve utakmice 2. pretkola:

Dinamo (Hrv) - Neftçi (Aze) 3-0 (Badelj 38, Krstanović 46, 65-11m)

Zestafoni (Gru) - Dacia (Mol) 3-0 (Gelašvili 14, Dvali 23, 40)

Maccabi Haifa (Izr) - Borac Banja Luka (BiH) 5-1 (Amasha 45, 71, 74, Yampolsky 72, Golasa 80 / Raspudić 24)

Malmö (Šve) - Torshavn (Far) 2-0 (Rexhepi 58, Holm 77-ag)

Bangor City (Wal) - HJK Helsinki (Fin) 0-3 (Sadik 14, 55, Sorsa 89)

Skenderbeu (Alb) - Apoel Nicosia (Cip) 0-2 (Morais 52, Manduca 56)

KRAJ UTAKMICE

89. minuta - Dinamo je posljednje minuta 'kampirao' ispred 16-terca Neftčija, no četvrti gol Modri nisu uspijeli zabiti...

82. minuta - Ponovno je Flavinho napravio dar-mar u 16-tercu Modrih. Na sreću, nije bio precizan

75. minuta - Dalekometni projektil Leke, Stamenković je vrhovima prstiju izbacio u korner

71. minuta - Sjajan pokušaj Badelja Stamenković je obranio - nogom

3-0 Krstanović (64)

GOOOOL 64. minuta - Dinamo je ekspresno uzvratio. Krstanović je izašao sam pred Stamenković koji ga je srušio. Nova špica Modrih lukavo je nadmudrio srpskog vratara i povećao vodstvo na 3-0

63. minuta - Mini pritisak gostiju. Dinamo je spasio Kelava i Badelj

60. minuta - Prijete i Azerbajdžanci. Flavinho je pucao tik iznad vratnice. Minutu nakon toga Brazilac je slomio Tonela, no Kelava je bio na mjestu

50. minuta - Furiozan početak Dinama. Nakon Beqiraja i Lekin udarac je prošao tik uz vratnicu

2-0 Krstanović (46)

GOOOOL 46. MINUTA - Ivan Krstanović zabio je za 2-0 u 20 sekundi nastavka. Vrsaljko je probio desnu stranu, a hrvatski Crouch ispružio nogu pored stopera Neftčija za veliko vodstvo Modrih

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

1-0 Badelj

GOOOOL 37. MINUTA - Konačno je obrana Neftčija na sekundu pogriješila, a Badelj je bio neumoljiv. Sve je počelo sjajnom asistencijom Alispahića, a kapetan Modrih reagirao je manirom vrhunske špice

30. minuta - Azerbajdžanci na svaki pokušaj Dinama ekspresno uzvraćaju. Ponovno je Mpenza pobjegao Vidi, no na sreću nije bio precizan

28. minuta - Ibanez je lijepo ubacio za Beqiraja koji je za milimetar prekratak. Konačno suvlisna akcija Modrih

18. minuta - Ponovno Mpenza prijeti. Ovoga puta Tonel je priseban

17. minuta - Prva prilika Neftčija umalo je završila pogotkom. Dugu loptu Mpenza je iz voleja poslao iznad vratnice

13. minuta - Sjajna lopta Sammira za malo je pobjegla Krstanoviću, odmah nakon toga Stamenković je spriječio lukavi pokušaj Leke

10. minuta - Ibanez je zasad bio najbliži protivničkim vratima. No, oba njegova pokušaja iz slobodnjaka završila su u živom zidu

6. minuta - Uvodne minute utakmice prolaze u ispipavanju snaga. Modri još nisu nametnuli svoj ritam

UTAKMICA JE POČELA

Stadion Maksimir je ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta. Na tribinama je 36.000 tisuća navijača.

DINAMO - NEFTČI 3-0 (Badelj 37, Krstanović 46, 64-11m)

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez - Leko, Badelj, Alispahić, Sammir - Krstanović, Beqiraj.

NEFTČI: Stamenković - Melikov, D. Silva, Mitreski, Alessandro - Georgievski, Abišov, Rodriginho - Abdulajev, Flavinho - Mpenza

23. rujan 2024 02:56