Reuters/Paul Childs
IZBORILI NASTUP NA WEMBLEYJU

NAKON 36 GODINA OPET U POLUFINALU ENGLESKOG KUPA Brighton preokretom nakon velike drame i jedanaesteraca do okršaja protiv Manchester Cityja

Piše: HinaObjavljeno: 17. ožujak 2019. 19:53

Nogometaši Brighton and Hove Albiona posljendji su polufinalisti ovogodišnjeg izdanja FA Kupa, oni su u četvrtfinalu nakon boljeg izvođenja 11-eraca kao gosti izbacili Millwall s ukupnih 7-6. Nakon 90 minuta te produžetka rezultat je bio 2-2.

Domaći su sve do 88. minute vodili sa 2-0 golovima Pearcea (70) i O'Briena (79), no gosti su uspjeli izboriti produžetak preko Locadije (88) i Marcha (90+5), a izjednačujući pogodak stigao je nakon katastrofalne pogreške domaćeg vratara Martina.

Prilikom izvođenja 11-eraca u tragičara je izrastao domaći igrač Cooper koji je u šestoj seriji poslao loptu preko gola.

Za Brighton je ovo prvi prolazak u polufinale nakon 36 godina, a te 1983. su igrali i u svom jedinom finalu u kojem su izgubili od Manchester Uniteda.

U polufinalu će Brighton igrati protiv Manchester Cityja, dok drugi par čine Watford i Wolverhampton Wanderers.

Polufinalni susreti igrat će se na Wembleyu 6. i 7. travnja.

09. svibanj 2024 03:45