ALEXEY FILIPPOV/Sputnik
Moskovski sraz

Nikola Vlašić nezaustavljiv, Ćorlukin potez presudio derbi! Hrvatski as zabio peti gol u 5 utakmica

U okršaju protiv drugoplasirane momčadi lige Vlašić je zatresao mrežu u 71. minuti za 1:1
Piše: SNObjavljeno: 16. srpanj 2020. 21:22

Nikola Vlašić zabio je novi pogodak u derbiju 29. kola ruskog prvenstva protiv Lokomotiva koji je njegov CSKA izgubio 2:1.

U okršaju protiv drugoplasirane momčadi lige Vlašić je zatresao mrežu u 71. minuti. Potegao je akciju po centru, uposlio suigrača na lijevi bok, a kasnije se našao na pravom mjestu i s vrha peterca ljevicom pospremio odbijenu loptu za 1:1.

Bio mu je 12. ovosezonski prvenstveni gol i peti u isto toliko posljednjih susreta, čime je ponovno potvrdio izvanrednu formu.

Ćorlukin Lokomotiv je inače poveo golom Alekseja Mirančuka s bijele točke u 33. minuti, a konačan rezultat postavio je isti igrač novim udarcem s bijele točke u sudačkoj nadoknadi. Trenutak odluke dogodio se nakon udarca glavom Vedrana Ćorluke, a lopta je na putuprema golu pogodila jednog igrača CSKA u ruku. Nakon pregledavanja snimke sudac je pokazao na najstrožu kaznu.

Vedran Ćorluka odigrao je čitav susret za Lokomotiv, isto kao i Vlašić za CSKA. Kristijan Bistrović je ušao za CSKA u 92. minuti.

20. travanj 2024 03:47