FILIPPO MONTEFORTE Afp
HRVATI SKROMNI

Bologna porazila Lazio na otvaranju kola, Bochum bolji od Darmstadta u Bundesligi

Nikola Moro je za Bolognu igrao od 73. minute, a Toma Bašić je ostao na klupi
Piše: HinaObjavljeno: 03. studeni 2023. 22:56

Nogometaši Bologne na svom su stadionu svladali rimski Lazio s 1-0 u prvoj utakmici 11. kola talijanske Serie A, odigranoj u petak.

Pobjednički pogodak postigao je Škot Lewis Ferguson u 46. minuti. Nikola Moro je za Bolognu igrao od 73. minute, a Toma Bašić je ostao na klupi za pričuvne igrače Lazija.

Bologna je s 18 bodova privremeno došla na šestu poziciju, dok je Lazio sa 16 bodova pao na osmo mjesto. Vodeći Inter ima 25 bodova, dva više od Juventusa.

U prvoj utakmici 10. kola njemačke Bundeslige nogometaši Bochuma slavili su s 2-1 na gostovanju u Darmstadtu.

Dvostruki strijelac za pobjednike bio je Takuma Asano (25, 54), dok je pogodak za Darmstadt postigao Fabian Nurnberger (43). Bartol Franjić je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi.

Prvom pobjedom u sezoni Bochum je došao do osam bodova i skočio na 13. mjesto, čime je postisnuo Darmstadt na 15, poziciju, koju drži sa sedam bodova. Vodeći Bayer ima 25 bodova, dva više od aktualnog prvaka Bayerna.

29. travanj 2024 22:00