Slavlje nogometaša Borussije Dortmund

CHRISTOF STACHE Afp
NJEMAČKI KUP

Borussia uvjerljivom pobjedom u Münchenu započela lov na trofej, Stuttgart pobijedio bez Vatrenog

Pobjede su ostvarili i Nürnberg, odnosno Karlsruhe koji je zabio čak osam golova.
Piše: HINAObjavljeno: 29. srpanj 2022. 23:25

Nogometaši Borussije Dortmund uspješno su startali u njemačkom Kupu pobijedivši na gostovanju TSV 1860 Munchen sa 3-0.

Golove u pobjedi njemačkog doprvaka zabili su Donyell Malen (8), Jude Bellingham (31) i Karim Adeyemi (35).

Plasman u drugo kolo Kupa izborio je i Stuttgart koji je na gostovanju porazio Dynamo Dreseden sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Darko Churlinov u 33. minuti. Gosti su od 67. minute igrali bez isključenog Waldemara Antona. Hrvatski reprezentativac Borna Sosa nije nastupio za pobjednički sastav.

Nurnberg je sa 2-0 porazio Kaan-Marienborn, a strijelci su bili Johhanes Geis (45) i Enrico Valentini (84).

Karlsruhe je sa uvjerljivih 8-0 dobio Neustrelitz uz tri gola Fabiana Schleusenera i dva gola Simonea Rappa.

11. svibanj 2024 04:53