Branko Ivanković

KHALED DESOUKI Afp
AZIJSKE KVALIFIKACJE

Branko Ivanković izgubio od Saudijske Arabije, sljedeću utakmicu mora dobiti ako želi ostati u utrci za SP

Oman je minimalno poražen, a sada za Ivankovića kreće operacija lova na Australiju.
Piše: HINA/SNObjavljeno: 27. siječanj 2022. 20:49

Nogometaši Saudijske Arabije napravili su novi korak prema ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu koje će organizirati Katar.

U dvoboju sedmog kola skupine B Saudijska Arabija je na domaćem terenu svladala Oman 1-0 i time dodatno pobjegla glavnim prijetnjama za jedno od prva dva mjesta koja vode na SP (Japanu i Australiji). Od Japana sada Saudijska Arabija ima četiri boda više, a od Australije pet.

Utakmicu u Jeddahu odlučio je pogodak Firasa Al Brikana u 48. minuti, a bila je to šesta pobjeda Saudijske Arabije u sedam odigranih dvoboja tijekom kvalifikacija. Inače, Oman vodi nekadašnji trener Dinama Branko Ivanković, a on će u sljedećem kolu igrati protiv trećeplasirane Australije, u utakmici koju mora dobiti ako želi ostati u konkurenciji za treće mjesto koje vodi u sljedeću rundu.

Podsjetimo kako je tijekom četvrtka nogometna reprezentacija Irana, koju vodi hrvatski stručnjak Dragan Skočić, osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Kataru od 21. studenoga do 18. prosinca ove godine minimalnom 1-0 pobjedom protiv Iraka u Teheranu. Strijelac jedinog pogotka bio je Mehdi Taremi u 48. minuti nakon što je izmaknuo pozornosti dvojici gostujućih braniča.

Ovom pobjedom Iran je osigurao jedno od prva dva mjesta u skupini A posljednjeg kruga azijskih kvalifikacija za SP tri kola prije kraja natjecanja. Ima 19 bodova, nedostižnih 10 više od trećeplasiranih Ujedinjenih Arapskih Emirata.