ODLIČAN POČETAK

Celje Damira Krznara pregazilo starog Dinamovog znanca, praktički su osigurali drugo pretkolo

Uzvratna se utakmica igra u Celju idućeg utorka, 16. srpnja
Piše: SN, HinaObjavljeno: 10. srpanj 2024. 22:06

Uspješan europski start imalo je Celje, slovenski nogometni prvak, kojeg vodi hrvatski strateg Damir Krznar, u prvom je ogledu 1. pretkola Lige prvaka steklo pet golova prednosti.

Celje je u Tallinnu s čak 5-0 svladalo estonskog prvaka Floru, koja je prije nekoliko godina igrala protiv Dinama, čime je praktički osiguralo proboj prema drugom pretkolu. Nakon deset minuta Celje je imalo dva gola prednosti nakon golova Matka i Vukliševiča, dok je u nadoknadi prvog dijela strijelac za 3-0 bio Zabukovnik.

U nastavku su još pogađali Aarons u 71. i Svetlin u 90. minuti za konačnih 5-0. Uzvratna se utakmica igra u Celju idućeg utorka, 16. srpnja.

Hrvatski nogometaš Luka Bobičanec je bio u udarnoj momčadi Celja te je zamijenjen u 70. minuti, dok je Ivan Brnić ostao na gostujućoj klupi za pričuve.

07. rujan 2024 17:28