MARKO METLAS/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
35. titula

Crvena zvezda pobjedom pred domaćim navijačima četiri kola prije kraja osigurala sedmi naslov prvaka u nizu

Četiri kola prije kraja prvenstva, zvezda ima nedostižnih 14 bodova više od prvog pratitelja Partizana
Piše: SNObjavljeno: 02. svibanj 2024. 21:53

Nogometaši Crvene zvezde su nakon odigranog 33. kola u Superligi ponovno postali prvaci Srbije. Na stadionu "Rajko Mitić", Zvezda je pobijedila Bačku Topolu rezultatom 2:1. Četiri kola prije kraja prvenstva, zvezda ima nedostižnih 14 bodova više od prvog pratitelja i najvećeg rivala Partizana.

Osvajanje naslova zvezdi je olakšao i poraz Partizana na domaćem terenu od Vojvodine s rezultatom 3:2. Ovo je zvezdi 35. titula prvaka, te čak sedma u nizu. Partizan, koji je posljednji naslov osvojio 2017. ima 27 titula.

Svi golovi u odlučujućoj utakmici pali su u drugom poluvremenu. Olayinka je doveo Zvezdu u vodstvo, a Milosavljević je za goste izjednačio pet minuta kasnije. U 75. minuti, je bivši igrač Gorice Cherif Ndiaye postavio konačnih 2:1 za veliko slavlje "crveno-belih".

02. svibanj 2024 21:53