Slavlje Danaca u Beču

JOE KLAMAR/AFP/PROFIMEDIA Joe Klamar/Afp/Profimedia
PONOĆNI TRIJUMF

Danci u trileru pobijedili i Austrijance, utakmica zbog bizarnog razloga kasnila skoro dva sata

Sljedeći protivnik Vatrenih uspješno je riješio i prepreku u Beču, utakmica ušla u novi dan...
Piše: Damir Dobrinić, HINAObjavljeno: 07. lipanj 2022. 00:15

Čak 90 minuta je zbog nestanka struje kasnio dvoboj u Beču između Austrije i Danske u 2. kolu skupine 1 elitnog razreda Lige nacija. Razmatrala se čak i mogućnost da se dvoboj odgodi, ali organizatori su se potrudili, uspjeli produljiti i radno vrijeme javnog prijevoza kako bi gledatelji mogli mirno otići kućama nakon dvoboja. Utakmica je odigrana, za domaćina možda i bolje da nije... Danska će u petak ugostiti Hrvatsku u Kopenhagenu s nizom od tri uzastopne pobjede, nakon Srbije i Francuske, svladali su, eto, i Austriju.

Austrijanci su krenuli s čak devet promjena u udarnih 11 u odnosu na petak kad su prohujali Osijekom, dok su Danci promijenili četvoricu iz postave koja je krenula u trijumfalni pohod na Stade de Franceu. Za vodstvo gostiju u 27. minuti zabio je neumorni Pierre-Emile Höjbjerg, veznjak Tottenhama koji je protiv Francuske odradio svih 90 minuta. Höjbjerg je brzo izveo slobodni udarac blizu sredine terena, poveo akciju i proigrao Rasmusa Kristensena na desnom boku, uslijedio je ubačaj koji se od stražnjice Marca Friedla odbio do sigurnog egzekutora Höjbjerga.

JOE KLAMAR Afp

Ušao je u poluvremenu za domaćina i Marko Arnautović, upisao je 100. nastup za Austriju, a njegov je ulazak bio jedan od važnijih trenutaka utakmice. U 67. minuti Danci su se poigravali pred svojim vratima, suparnici su im uzeli loptu pa je Arnautović pronašao Xaviera Schlagera, strijelca u nebranjenu mrežu za 1:1. Arnautović je bio stalna prijetnja, ali zabili su još jednom - Danci. U 84. je Jens Stryger Larsen krasno naciljao s ruba kaznenog prostora i pogodio za pobjedu gostiju.

Austrija - Danska 1:2

BEČ Stadion Ernst Happel. Sudac: Collum (Škotska).

STRIJELCI: 0:1 - Höjbjerg (27), 1:1 - Schlager (67), 1:2 - Stryger Larsen (84).

AUSTRIJA (4-2-3-1): Pentz - Trimmel, Posch (od 63. Danso), Alaba, Friedl (od 78. Wöber) - Seiwald, Schlager - Laimer, Baumgartner (od 46. Sabitzer), Ljubičić (od 46. Arnautović) - Kalajdžić (od 46. Gregoritsch). IZBORNIK: Ralf Rangnick.

DANSKA (3-4-1-2): Schmeichel - Andersen, Vestergaard (od 52. Cornelius), Nelsson - Kristensen, Höjbjerg, Jensen (od 80. Delaney), Maehle (od 67. Stryger Larsen) - Eriksen - Poulsen (od 51. Damsgaard), Braithwaite (od 52. Skov Olsen). IZBORNIK: Kasper Hjulmand.