Engleski branič John Stones će zbog ozljede mišića propustio kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo protiv Andore u subotu u Birminghamu i u utorak u gostima protiv Srbije, rekao je izbornik Thomas Tuchel.
Stones koji je do sada odigrao 83 utakmice za Englesku nije nastupao od listopada zbog ozljeda.
- Nažalost, John je upravo napustio (kamp), došao je s manjim problemima s mišićima u kamp i nije napredovao kako smo mislili i nadali se pa je otišao jutros - rekao je Tuchel novinarima u petak.
- Nećemo riskirati s njim, ni protiv Andore ili Srbije.
Njemačkom izborniku ostaju Marc Guéhi, Ezri Konsa, Jarell Quansah i Dan Burn iz Newcastlea kao opcije za stopera. Guéhi je propustio transfer u Liverpool na dan isteka roka kada se njegov klub Crystal Palace povukao iz posla.
- Guéhi izgleda apsolutno dobro i impresivno na terenu, ima dobrih nekoliko tjedana iza sebe. On je glavni pokretač uspjeha Crystal Palacea, on je kapetan i vođa i igrao je vrlo impresivno na kraju prošle sezone - rekao je Tuchel.
Tuchel je potvrdio da će kapetan Harry Kane započeti protiv Andore, rekavši da neće eksperimentirati s napadom.
Engleska je pobijedila u prve tri kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo, uključujući neimpresivnu pobjedu od 1:0 u gostima protiv Andore u lipnju, ali su u posljednjem gostovanju pretrpjeli prijateljski poraz od Senegala 3:1.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....