OSNAPIX/HIRNSCHAL/ACTION PRESS/PROFIMEDIA Osnapix/hirnschal/action Press/profimedia
BUNDESLIGA

Hrvat postigao prvi gol u Njemačkoj i spasio bod, Juranović i društvo pali na dno poretka

Pravovremeno je utrčao pred sam gol domaćih te glavom zakucao loptu u mrežu
Piše: HinaObjavljeno: 12. studeni 2023. 19:58

Hrvatski stoper Hrvoje Smolčić bio je strijelac gola za Eintracht iz Frankfurta u 2-2 (0-1) remiju na gostovanju kod Werdera u Bremenu u susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Smolčić je pravovremeno utrčao pred sam gol domaćih te glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2-2 u 75. minuti, a bio je to njegov prvi bundesligaški gol u karijeri.

Domaći su vodili s 2-0 golovima Duckscha (45+2-11m) i Borrea (50), da bi na 2-1 smanjio Skhiri (65).

Smolčić je odigrao čitav susret za Eintracht koji je sedmi s 18 bodova, dok je Werder 12. s 11 bodova.

Ranije u nedjelju su se nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili na vrh ljestvice sigurnom 4-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Uniona iz Berlina. Pogotke za Bayer postigli su Grimaldo (23), Kossounou (57), Tah (73) i Tella (83).

Vodeći Bayer, kod kojega je Josip Stanišić ostao na klupi, sada ima 31 bod, samo dva manje od maksimuma, a dva više od drugog Bayerna, dok je Union, za koji je Josip Juranović odigrao prvo poluvrijeme, pao na dno sa samo šest bodova, koliko ima i pretposljednji Köln.

26. travanj 2024 08:49