Mehdi Taremi

KARIM JAAFAR Afp
Azijsko prvenstvo

Iran posljednji sudionik četvrtfinala: Taremi zabio pa završio na klupi, ponovno presudili jedanaesterci

Reprezentacija Irana posljednji je sudionik četvrtfinala Azijskog prvenstva koje se održava u Katru
Piše: HinaObjavljeno: 31. siječanj 2024. 20:19

Iran se među osam najboljih probio pobjedom 5-3 protiv Sirije nakon izvođenja jedanaesteraca, a susret je završio 1-1.

Iran je poveo u 34. minuti golom Mehdija Taremija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Omar Khrbin u 64. minuti, također s bijele točke. Iran je u sudačkoj nadoknadi ostao s igračem manje nakon što je strijelac Taremi isključen. U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa su odlučili jedanaesterci.

Ključnim se pokazao promašaj sirijskog veznjaka Fahda Youssefa u drugoj seriji, dok su kod Irana svi izvođači bili precizni.

Iran će u četvrtfinalu igrati protiv Japana koji je pobijedio Bahreina sa 3-1.

Ritsu Doan je donio Japanu početnu prednost u 31. minuti, a za 2-0 je strijelac bio Takefusa Kubo u 49. minuti. Bahrein je smanjio zaostatak u 64. minuti autogolom japanskog vratara Ziona Suzukija. Konačnih 3-1 postavio je Ayase Ueda u 72. minuti.

Japan je rekorder s četiri naslov prvaka Azije, dok Katar brani naslov iz 2019.

Preostali četvrtfinalni parovi su: Tadžikistan - Jordan, Australija - Južna Koreja i Katar - Uzbekistan.

REZULTATI - OSMINA FINALA

Bahrain - Japan 1-2 (Suzuki 64-ag/Doan 31, Kubo 49, Ueda 72)

Iran - Sirija 5-3 11m (1-1,

U utorak, 30. siječnja

Uzbekistan - Tajland 2-1 (Turgunbojev 37, Fajzulajev 65/Sarachat 58)

S.Arabija - Južna Koreja 2-4 11m (1-1 Radif 46/Cho 90+9)

U ponedjeljak, 29. siječnja

Irak - Jordan 2-3 (Natiq 68, Hussein 76/Al Naimat 45+1, Al Arab 90+5, Al Rashdan 90+7)

Katar - Palestina 2-1 (Al Haydos 45+7, Afif 49-11m/Dabbagh 36)