MAURICE VAN STEEN Afp
POTPUNO RAZBIJANJE

Kakav šampionski nastup: Zabili osam golova i praktički osigurali prvi naslov prvaka nakon šest godina

PSV sada ima 12 bodova prednosti ispred prvog pratitelja Feyenoorda koji za odigrati ima još četiri utakmice
Piše: SNObjavljeno: 25. travanj 2024. 20:56

U susretu 31. kola nizozemske Eredivisie PSV je s nestvarnih 8:0 na gostovanju svladao Heerenveen. Ovom pobjedom je momčad iz Eindhovena napravila još jedan korak prema prvom naslovu nakon šest godina.

Već nakon 11. minuta PSV je vodio 3:0. Guus Til je započeo golijadu u sedmoj minuti, nakon čega je Malik Tillman zabio dva pogotka u iduće četiri minute. Do kraja poluvremena Til je dodao još jedan gol, dok je petardu kompletirao Joey Veerman.

Gosti nisu stali ni u nastavku te su dodali još tri gola. U strijelce su se upisali još Johan Bakayoko, Luuk de Jong i Patrick van Aanholt. PSV sada ima 12 bodova prednosti ispred Feyenoorda koji za odigrati ima još četiri utakmice. S obzirom na PSV-ovu puno bolju gol razliku, naslov prvaka samo matematički i dalje nije potvrđen.

25. travanj 2024 20:57