Kamerun je osigurao prolaz u osminu finala Afričkog kupa nacija

KENZO TRIBOUILLARD Afp
NA VRHU SKUPINE A

Kamerun nakon preokreta pregazio Etiopiju i osigurao osminu ginala Afričkog kupa nacija

Domaćin je nakon dva kola skupio šest bodova i tako osigurao prolazak skupine
Piše: HinaObjavljeno: 13. siječanj 2022. 19:42

Nogometaši Kameruna prvi su osigurali nastup u osmini finala ovogodišnjeg Afričkog kupa nacija kojemu su domaćini, oni su u susretu 2. kola skupine A u Yaoundeu svladali Etiopiju sa 4:1 (1:1).

Etiopija je povela golom Hotesse već u 4. minuti, ali Toko Ekambi je samo četiri minute potom poravnao na 1:1. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao usprkos brojnim prilikama s obje strane, da bi početkom nastavka Aboubakar s dva brza pogotka u 53. i 55. minuti odveo Kamerun do 3:1, da bi konačni rezultat svojim drugim pogotkom postavio Toko Ekambi u 67. minuti.

Nakon dva odigrana susreta Kamerun je na vrhu skupine sa šest bodova, dok je Etiopija i nakon dva nastupa bez bodova.

U drugom susretu 2. kola ove skupine od 20 sati igrat će Zelenortski otoci i Burkina Faso. Uoči tog susreta Zelenortski otoci imaju tri boda, dok je Burkina Faso bez bodova.

27. travanj 2024 00:00