Sinisterra (Leeds) slavi treći gol

Peter Powell/AFP
USPJEŠNA GOSTOVANJA

Leeds i Leicester izborili osminu finala FA Cupa, "lisice" se namučile s četvrtoligašem

Tielemans je na startu drugog poluvremena propustio realizirati jedanaesterac za Leicester
Piše: HinaObjavljeno: 28. siječanj 2023. 16:17

Engleski premierligaši Leeds i Leicester uspješno su obavili gostovanja u četvrtom kolu engleskog FA kupa te su izborili prolaz u osminu finala.

Leeds je vrlo jednostavno svladao trećeligaša Accrington s 3:1. U prvom poluvremenu strijelac je za Leeds bio Harrison u 23. minuti, dok su u nastavku vodstvo podebljali Junior Firpo u 66. i Sinisterra samo dvije minute kasnije. Počasni pogodak za domaćina dao je Adekoya devet minuta prije kraja.

Leicester se više mučio na svom putu prema osmini finala, a pobijedio je četvrtoligaša Walsall tek s 1:0. Pogodak odluke postigao je Iheanacho u 68. minuti, s tim da Belgijanac Tielemans odmah na startu drugog poluvremena nije realizirao jedanaesterac za Leicester.

U petak, u velikom derbiju ove faze FA kupa, Manchester City je na svom Etihadu, golom Akea, pobijedio Arsenal 1:0.

U nedjelju se sastaju Brighton - Liverpool, Stoke - Stevenage i Wrexham - Sheffield United, dok je u ponedjeljak na rasporedu dvoboj Derby County - West Ham.