JOSEP LAGO Afp
SPEKTAKL U KATALONIJI

Luda utakmica i 6 golova u okršaju Barcelone i Manchester Citja na Camp Nou! Engleski prvak se spasio

Ludu prijateljsku utakmicu punu preokreta odigrali su Barcelona i Manchester City na Camp Nou
Piše: SNObjavljeno: 25. kolovoz 2022. 00:56

Završilo je 3:3 u utakmici u kojoj je Manchester City prvi poveo, Barcelona je preokrenula, da bi konačnih 3:3 postavio Riyad Mahrez u 99. minuti.

Bila je to utakmica igrana u dobrotvorne svrhe, za podizanje svijesti u borbi protiv amiotrofične lateralne skleroze u čast bivšem vrataru Barcelone Juanu Carlosu Unzueu kojem je spomenuta bolest dijagnosticirana prije dvije godine.

City je poveo u 21. minuti golom Juliana Alvareza nakon velike pogreške vratara, a izjednačio je u 29. minuti Pierre-Emerick Aubameyang i sa rezultatom 1:1 otišlo se na poluvrijeme. U 68. minuti Barcelona je povela preko Frenkiea de Jonga s 2:1, Cole Palmer je u 70. izjednačio na 2:2, da bi Barcelona ponovno povela preko Memphisa Depaya u 79. minuti.

Duga nadoknada pred 91.062 gledatelja na Camp Nou igrana je zbog ranijeg ukazivanja pomoći Andreasu Christensenu i Cityjevom igraču Mbeteu, a dubogo u nadoknadi izjednačio je Mahrez iz jedanaesterca koji je izborio Haaland.

20. travanj 2024 12:02