Messi se poigravao s obranom Estonije

ANDER GILLENEA Afp
UZBUDLJIVA VEČER

Messi zabio pet komada, Cristiano Ronaldo i Haaland po dva, Srbi uvjerljivo dobili Slovence...

U Ligi nacija lijep gol za Slovence na Marakani zabio je bivši igrač Dinama, ali nije pomoglo...
Piše: HINA, SNObjavljeno: 05. lipanj 2022. 23:02

U susretu 2. kola skupine 2 elitnog razreda Lige nacija Češka i Španjolska su odigrale 2-2, dok je Portugal deklasirao Švicarsku sa 4-0. Češka je u Pragu dva puta vodila protiv "Furije", no gosti su u posljednjim trenucima prvog i drugog dijela uspjeli izjednačiti.

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti golom Jakuba Pešeka, a izjednačio je Gavi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Barcelonin veznjak se upisao među strijelce sa 17 godina i 304 dana postavši najmlađi strijelac u povijesti "Furije". Prije njega rekord je držao suigrač iz Barce Ansu Fati koji je bio sedam dana stariji kada je u rujnu 2020. zabio protiv Ukrajine.

Jan Kuchta u 66. minuti vratio domaćine u prednost, no u sudačkoj nadoknadi susreta je Inigo Martinez postavio konačnih 2-2.

U drugom susretu iz skupine Portugal je deklasirao Švicarsku sa 4-0, a strijelci su bili William Carvalho (15), Cristiano Ronaldo (35, 39) i Joao Cancelo (68).

Češka i Portugal vode na ljestvici sa po četiri boda, Španjolska ima dva remija, a Švicarska dva poraza. Za četiri dana sastaju se Portugal - Češka, te Švicarska - Španjolska.

Cristiano Ronaldo

PEDRO FIUZA Nurphoto Via Afp

U skupini 4 drugog jakosnog razreda (Lige B) Norveška je na gostovanju pobijedila Švedsku sa 2-1 ostvarivši i drugu pobjedu.

Junak norveške pobjede je ponovo bio Erling Haaland koji je zabio oba gola (20-11, 69), čime je stigao do brojke od 18 golova u 19 nastupa za nacionalnu vrstu. Podsjetimo, Norvežani su prije tri dana slavili u Beogradu protiv Srbije sa 1-0, a pogodak je također postigao Haaland. Za Šveđane je strijelac bio Anthony Elanga u trećoj minuti nadoknade.

U drugom susretu Srbija je u Beogradu bila uvjerljiva protiv Sloveniju sa 4-1. Aleksandar Mitrović (24), Sergej Milinković-Savić (56), Luka Jović (85) i Nemanja Radonjić (90+2) su zabili za Srbiju, a Petar Stojanović (30) za Sloveniju.

Na ljestvici vodi Norveška sa šest bodova, Srbija i Švedska imaju po tri boda, a Slovenija je na začelju s dva poraza.

U idućem kolu, 9. lipnja se sastaju Norveška i Slovenija, te Švedska i Srbija.

REZULTATI UTAKMICA U LIGI NACIJA:

LIGA A

Skupina 2:

Portugal - Švicarska 4-0 (Carvalho 15, Ronaldo 35, 39, Cancelo 68)

Češka - Španjolska 2-2 (Pešek 4, Kuchta 66 / Gavi 45+3, Martinez 90)

Skupina 4:

Švedska - Norveška 1-2 (Elanga 90+3 / Haaland 20-11m, 69)

Srbija - Slovenija 4-1 (Mitrović 24, Milinković-Savić 56, Jović 85, Radonjić 90+2 / Stojanović 30)

Skupina 4

Gibraltar - S. Makedonija 0-2 (Bardi 21, Nikolov 84)

Bugarska - Gruzija 2-5 (Iliev 50, Stefanov 83 / Davitašvili 4, Hristoc 31-ag, Zivzivadze 52, Kvaratskelia 58, Qaziašvili 69)

Skupina 2:

San Marino - Malta 0-2 (Bussuttil 59, Guillaumier 75)

LJESTVICA:

1. Estonija 1 1 0 0 2-0 3

1. Malta 1 1 0 0 2-0 3

3. San Marino 2 0 0 2 0-4 0

Messi zabio Estoniji pet golova

Mimo Lige nacija, ali na europskom tlu, točnije u Pamploni, prijateljsku utakmicu odigrali su Argentina i Estonija. Na El Sadaru, gdje je do lanjskog proljeća tresao mrežu Osasune u majici Barcelone, Leo Messi ove je nedjelje zabio - pet komada. U pobjedi od 5:0 dakle, jedini strijelac bio je virtuoz iz Rosarija, čime je došao do nevjerojatnih 86 pogodaka u nacionalnom dresu. Inače, Argentina je nakon Finalissime protiv Italije na Wembleyju i ovog, ispostavilo se, lakšeg treninga protiv Estonaca, trebala odigrati prijateljski dvoboj s Brazilom u Melbourneu, ali okršaj koji se trebao igrati 11. lipnja, odgođen je.

26. travanj 2024 02:00