OLI SCARFF Afp
EP NOGOMETAŠICA

Moćna Francuska je u četvrtfinalu Europskog prvenstva, dalje su prošle i Engleska i Njemačka

Francuska je prije posljednjeg kola na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova
Piše: HinaObjavljeno: 14. srpanj 2022. 23:40

Nogometašice Francuske pobijedile su reprezentaciju Belgije sa 2-1 u posljednjoj utakmici 2. kola grupne faze na Europskom prvenstvu u Engleskoj te time osigurale prvo mjesto u skupini D i plasman u četvrtfinale.

U dvoboju odigranom u Rotherhamu Francuskinje su bile nadmoćna ekipa i već su u 6. minuti povele pogotkom Kadidiatou Diani. Iako su tijekom dvoboja uputile svega tri udarca, od toga jedan koji je išao unutar okvira vrata, Belgijke su u 36. minuti izjednačile golom Janice Cayman. No, samo pet minuta poslije Griedge Mbock Bathy je pogodila za konačnih 2-1.

U prvom večerašnjem meču u ovoj skupini Italija i Island su odigrali 1-1 u Manchesteru.

Francuska je prije posljednjeg kola na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova. Island je na drugom mjestu sa dva boda, a po jedan imaju Belgija i Italija.

U posljednjem kolu Francuskinje igraju za njih rezultatski nevažnu utakmicu protiv Islanđanki, kojima pobjeda donosi plasman u četvrtfinale, a za to bi im mogao biti dovoljan i bod u slučaju da utakmica Italije i Belgije završi neodlučenim ishodom.

Uz Francusku, plasman u četvrtfinale su nakon dva kola osigurale reprezentacije Engleske i Njemačke, pobjednice skupina A i B.