ISSOUF SANOGO Afp
REMI NA STARTU

Nigerija nije uspjela doći do pobjede, nije im pomogao ni gol najboljeg strijelca Serie A, Salah spasio Egipat

Ekvatorijalna Gvineja je uspjela osvojiti bod na otvaranju Afričkog kupa nacija
Piše: HinaObjavljeno: 14. siječanj 2024. 20:44

U susretu 1. kola skupine A na Afričkom kupu nacija favorizirana Nigerija je u Abidjanu igrala samo 1:1 (1:1) s Ekvatorijalnom Gvinejom.

Iban Salvador (36) doveo je Ekvatorijalnu Gvineju u vodstvo, a samo dvije minute potom Victor Osimhen (38) je izjednačio.

U prvoj utakmici ove skupine u subotu je domaćin Obala Bjelokosti svladao Gvineju Bisau sa 2:0.

Plasman u osminu finala izborit će po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svih šest skupina te četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije.

Egipat - Mozambik 2-2

U prvoj utakmici skupine B Afričkog nogometog prvenstva veliki favorit Egipat je bio pred porazom od Mozambika u Abidjanu, ali je ipak iz kaznenog udarca u sedmoj minuti spasio bod odigravši 2:2 (1:0).

Egipat je poveo u utvaranju utakmice golom Mohameda (2), no Witi (55) i Baque (58) su u nastavku kreirali preokret da bi Egipat spasio bod iz kaznenog udarca kojega je realizirao njegov najbolji igrač Salah (90+7-11m).

U skupini B još su Gana i Zelenortski otoci koji će svoj dvoboj 1. kola odigrati kasnije u nedjelju.

Plasman u osminu finala izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz svih šest skupina te četiri najbolje treće.

14. lipanj 2024 01:40