Lovro Majer protiv Nancyja

FREDERICK FLORIN Afp
KUP FRANCUSKE

Nije pomogao ni Majerov penal, Rennes ispao od najslabije momčadi Druge lige, Monaco dobio prvu bez Kovača

Majerova momčad na gostovanju je imala prednost, ali su na kraju odlučivali udarci s bijele točke
Piše: HinaObjavljeno: 02. siječanj 2022. 23:33

Nogometaši Monaca, Marseillea i Montpelliera izborili su plasman u osminu finala francuskog Kupa, dok su Rennes, Bordeaux i Strasbourg zaključili natjecanje.

Monaco, kojeg je privremeno vodio Stephane Nado, nakon što je Niko Kovač prije nekoliko dana dobio otkaz, na gostovanju je pobijedio drugoligaša Quevilly Rouen sa 3-1. Golove za momčad iz Kneževine zabili su Wissam Ben Yedder (33-11m) i Kevin Volland (37, 58), dok je za domaćine pogodak postigao Kalidou Sidibe (43).

Osminu finala je izborio i Marseille gostuućom 3-0 pobjedom protiv Chauvignyja. Za OM zabili su Arkadiusz Milik (30), Cengiz Under (42) i Amine Harit (80). Duje Ćaleta-Car je za goste igrao do 85. minute.

Rennes je neočekivano ispao nakon što je na gostovanju kod "fenjeraša" druge lige Nancyja izgubio 3-4 nakon izvođenja jedanaesteraca. Susret je završio 1-1. Gosti su u 29. minuti imali jedanaesterac kojeg Sherou Guirassy nije realizirao. Ipak, Jeremy Doku je u 58. minuti doveo goste u vodstvo, no Mickael Biron je izjednačio u 78. minuti. Više nije bilo golova pa je pitanje putnika u osminu finala razriješeno udarcima s bijele točke.

Na koncu je domaćin slavio u šestoj seriji sa 4-3, kod Nancyja dva igrača su bila neprecizna (Biron, Simoes), a kod Rennesa trojica nisu zabila (Laborde, Tel, Bade). Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je cijeli susret za goste, a u drugoj seriji je realizirao jedanaesterac.

Natjecanje je završilo i za oslabljeni Bordeaux, koji je izgubio od Bresta sa 0-3. Steve Mounie (36-11m), Roamin Faivre (81-11m) i Jeremy Douaron (90+4) bili su strijelci za domaćine. Zanimljivo, Bordeaux je tražio odgodu utakmice zbog čak 21 igrača nedostupnog zbog koronavirusa, no njihova žalba je odbijena. Zbog toga su "Girondinci" nastupili s klincima.

- Dobro smo se držali dvije godine, no sada smo jako pogođeni. Srećom, nema ozbiljnih slučajeva među pozitivnim igračima. Neki imaju stanje nalik gripi s temperaturom i bolovima te umorom. Drugi nemaju simptome, istaknuo je klupski liječnik Thierry Demeule.

REZULTATI:

Cannes - Toulouse 0-1 (Ratao 52)

Versailles - La Roche 4-0 (Ibayi 8, 12, Traore 26, Diouf 42)

Brest - Bordeaux 3-0 (Mounie 36-11m, Faivre 81-11m, Douaron 90+4)

Nantes - Vitre 2-0 (Blas 25, Geubbels 67)

Bergerac - Creteil-Lusitanos 5-4 11m (0-0)

Nancy - Rennes 5-4 11m (1-1, Biron 78 / Doku 58)

Bastia - Cleromon 2-0 (Santelli 25, Robic 70)

Montpellier - Strasbourg 1-0 (Ristić 20)

Linas-Montlhery - Amiens 3-4 11m (3-3, Bouvil 64, 70, Sylla 90+2 / Gnahore 48, Akolo 50, Lahne 53)

Thaon - Reims 0-1 (Hornby 90+3)

Jura Sud Foot - St Etienne 1-4 (Tiago 78 / Nade 7, Nordin 13, Sako 82-11m, Boudebouz 86)

Quevilly Rouen - Monaco 1-3 (Sidibe 43 / Ben Yedder 33-11m, Volland 37, 58)

Chauvigny - Marseille 0-3 (Milik 30, Under 42, Harit 80)