ISSOUF SANOGO Afp
REMI ALŽIRA

Senegal u obranu naslova krenuo uvjerljivom pobjedom, remi Kameruna i Gvineje, Južna Koreja bolja od Bahreina

Afrički nogometni prvak bez problema je pobijedio reprezentaciju Gambije
Piše: SNObjavljeno: 15. siječanj 2024. 20:43

U susretu 1. kola C skupine afričkog Kupa nacija koji se održava u Obali Bjelokosti, Kameron i Gvineja su u Yamoussoukru odigrali 1-1.

Mohamed Bayo je doveo Gvineju u vodstvo u 10. minuti, no u posljednjim trenucima prvog dijela Gvineja je ostala s igračem manje nakon isključenja Francoisa Kamana. Kamerun je izjednačio u 51. minuti preko Franka Magrija.

U ranije odigranom susretu iz ove skupine afrički nogometni prvak Senegal krenuo je u obranu naslova uvjerljivom pobjedom 3-0 protiv Gambije.

Aktualni afrički prvak je poveo u 4. minuti golom Pape Gueyea, da bi u nastavku Lamine Camara zabio dva gola (52, 86). Gambija je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena ostala s igračem manje nakon što je isključen Ebou Adams.

Alžir i Angola su remizirali 1-1.

Alžir je poveo u 19. minuti golom Baghdada Bounedjaha, a izjednačio je Mabululu iz jedanaesterca u 68. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine u utorak se sastaju Burkina Faso i Mauritanija.

U susretu 1. kola E skupine Azijskog nogometnog prvenstva u Katru, Jordan je u Al-Rayyanu pobijedio Maleziju sa 4-0.

Po dva gola zabili su Mahmoud Al Mardi (12, 32) i Musa Al Taamari (18-11m, 85).

U drugom susretu iz ove skupine Južna Koreja je porazila Bahrein sa 3-1.

Nogometna reprezentacija Južne Koreje pobijedila je u uvodnoj utakmici na Azijskom kupu u Katru, a "Taegeuk Warriorsi", koje vodi Juergen Klinsmann, u ponedjeljak su u Ar-Rayyanu pobijedili protivnike u skupini C Bahrein s 3-1.

Lee Kang-In iz Paris St. Germaina (56., 69.) spasio je svoju momčad golovima u drugom poluvremenu, dok su Korejci poveli preko Hwang In-Beoma (38). Abdullah Al Hashash (51.) izjednačio je za Bahrein na 1-1.

Nakon prvog kola vode Jordan i Južna Koreja sa po tri boda.

23. travanj 2024 03:15