SANKA VIDANAGAMA Afp
SP NOGOMETAŠICA

Senzacionalan preokret Šveđanki, važna pobjeda Nizozemki protiv debitantica na prvenstvu

Oranje su na turnir došle bez napadačice Vivianne Miedeme koja se nije oporavila od ozljede
Piše: HinaObjavljeno: 23. srpanj 2023. 12:03

Švedske nogometašice, aktualne olimpijske viceprvakinje, u nedjelju su u Wellingtonu, na Novom Zelandu, teškom mukom slavili u 1. kolu Svjetskog prvenstva protiv Južne Afrike s 2-1.

Šveđankama je pobjedu u 90. minuti donijela Amanda Ilestedt, nakon što je izjednačila Fridolina Rolfo u 65. minuti. Afričke prvakinje su vodile golom Hildah Magaije (48).

U drugoj utakmici skupine G sastaju se Italija-Argentina u ponedjeljak u Aucklandu.

Nizozemke, viceprvacinje svijeta 2019., teško su pobijedili Portugalke s 1-0 u Dunedinu na Novom Zelandu u prvoj utakmici skupine E Svjetskog prvenstva, prije okršaja protiv Sjedinjenih Država u četvrtak.

Oranje, bez zvijezde napadačice Vivianne Miedema, brzo su povele zahvaljujući pogotku Stefanie Van Der Gragt (13), ali su onda naišle na čvrstu obranu Portugalki, koje igraju po prvi put na SP.

Jamajka - Francuska 0-0

Nogometašice Jamajke i Francuske odigrali su 0-0 u dvoboju 1. kola skupine F Svjetskog prvenstva u nedjelju u Sydneyju.

U drugoj utakmici u grupi Brazil će u ponedjeljak igrati protiv Paname.

U drugom kolu, Francuska će 29. srpnja igrati protiv Brazila, a Jamajka protiv Paname.

Po dvije prvoplasirane ekipe iz svake skupine idu u osminu finala.

19. svibanj 2024 01:35