BEAUTIFUL SPORTS/WUNDERL/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
PRIJATELJSKA UTAKMICA

Turska srušila Njemačku u Berlinu: Suparnik Vatrenih iz kvalifikacija preokretom svladao velikana

Odmah na startu drugog poluvremena Njemačka je izbrisala zaostatak, ali su ponovno primili gol
Piše: HinaObjavljeno: 18. studeni 2023. 23:20

U prijateljskom dvoboju odigranom u Berlinu nogometaši Turske su s 3-2 svladali Njemačku, domaćina Europskog prvenstva iduće godine.

Turska se nalazi u kvalifikacijskoj skupini D gdje je i Hrvatska te je već ranije osigurala direktan plasman na EURO.

Njemačka je povela već u petoj minuti golom Kai Havertza, ali sve se okrenulo na kraju prvog dijela. Prvo je u 38. minuti izjednačio Kadioglu, dok je u nadoknadi prvog dijela gol za 2-1 Turske postigao igrač Juventusa Kenan Yildiz.

Odmah na startu drugog poluvremena Njemačka je izbrisala zaostatak, u 49. minuti za 2-2 je pogodio centarfor dortmundske Borussije Fuellkrug. Na kraju su se ipak radovali Turci nakon što je jedanaesterac u 71. minuti realizirao Yusuf Sari za konačnih 3-2 gostiju.

04. svibanj 2024 04:41