Navigation toggle
 Nicolas Asfouri/AFP/Profimedia
BIZARNA PRIČA

U mjesec dana potpisao za četiri kluba, iz reprezentacije ga izbacili jer je zlostavljao žene svojih suigrača

Egipćanin Amr Warda prvo je otišao u Maroko, pa na Cipar, zatim u Iran, a sad je u Egiptu
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 21. rujan 2023. 16:32

Egipatski nogometaš Amr Warda može se pohvaliti vjerojatno jedinstvenim ostvarenjem u sportskom svijetu. Naime, u samo jednom mjesecu, kolovozu ove godine, ovaj je bivši reprezentativac svoje zemlje potpisao ugovore s čak četiri različita kluba!

Većinu svoje karijere ovaj je 30-godišnji krilni napadač proveo u Grčkoj, nastupajući za Panetolikos, PAOK, Atromitos, Larissu i Volos. Međutim, nije tamo ostavio neki dublji trag, a moglo bi se reći da je zapaženiji bio izvan terena nego na njemu. No o tome malo kasnije.

Warda je prošle sezone igrao na Cipru, nastupao je za Anorthosis i Apollon Limassol te je ukupno u 32 nastupa postigao pet pogodaka i sedam puta asistirao.

Policija ga nije pustila u zemlju

Nisu to loše brojke, pa su mu stigle i ponude iz Španjolske, Grčke, Egipta i Maroka. Egipćanin je, navodi španjolska Marca, 12. kolovoza kao slobodan igrač potpisao dvogodišnji ugovor s Rajom Casablancom, ali je nakon samo 12 dana uslijedio raskid. Klub je to objasnio ‘psihičkim i osobnim razlozima‘, a igrač je sam platio klauzulu koja mu je omogućila prekid ugovora.

Potom se 24. kolovoza Warda vratio na Cipar kako bi potpisao za Doxu Katokopias, unajmio je i privatni zrakoplov za Larnacu, ali mu policija navodno nije dozvolila ulazak u zemlju - zbog problema s vidom?! To je Warda demantirao, pojasnio je kako ‘ima napade panike i ide u bolnicu‘.

Bio je četiri dana na Cipru kao član Doxe, no ubrzo se pojavila informacija da ga želi iranski Esteghlal.

- Vlasnik Doxe želio je platiti igrača 140.000 eura i onda ga prodati nama za 250.000 eura - požalio se predsjednik iranskog prvoligaša Ali Khatir.

Deseti klub u deset godina

Warda je otišao u Iran, Khatir je objavio kako je potpisao za Esteghlal, no ispostavilo se da neće debitirati ni za njih.

Najnovija informacija stigla je iz Egipta, u srijedu je njegov potpis jednogodišnjeg ugovora za Pharco dobio službeni karakter. Bit će mu to deseti klub u 10 godina.

Inače, Warda je 2019. izbačen iz reprezentacije Egipta zbog slučaja seksualnog uznemiravanja dvije supruge svojih suigrača, koji se dogodio 2017. dok je bio na posudbi u portugalskom Feirenseu. Ta je posudba prekinuta nakon svega par dana...

Komentari (0)

Učitavanje komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
06. lipanj 2025 18:50