PEDRO PARDO Afp
BEZ ROKA TRAJANJA

Za Argentinu je u ovom srazu debitirao ‘wunderkind‘ Alejandro Garnacho
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 15. lipanj 2023. 16:58

Argentina je svoju azijsku turneju po Kini i Indoneziji otvorila pobjedom protiv Australije (2:0) u prijateljskom ogledu odigranom u Pekingu. Lionel Scaloni odabrao se za snažnu početnu postavu, koju su predvodili Lionel Messi, Alexis Mac Allister, Angel Di Maria i Enzo Fernandez. Samo dvije minute bile su potrebne svjetskim prvacima da potvrde svoju dominaciju, a Messiju da dođe do rekorda. Bila je točno 80 sekunda kad je lijevom nogom s vrha šesnaesterca matirao vratara Ryana i postigao najbrži pogodak u svojoj 19 godina dugoj karijeri.

POGODAK VRIJEDAN REKORDA POGLEDAJTE OVDJE

Do sada mu je to bio onaj koji je 2018. godine postigao u osmini finala Lige prvaka protiv Chelsea, tada mu je trebalo 127 sekundi. Za konačan rezultat pobrinuo se German Pezzella golom u 68. minuti. Australci su mogli i do poravnanja rezultata kad je njihov napadač Mitch Duke u prvom poluvremenu pogodio vratnicu. Dodajmo kako je svoj debi za Gaučose upisao igrač talentirani igrač Manchester Uniteda, Alejandro Garnacho (18) koji je u 74. zamijenio Nicolasa Gonzaleza. Gostovanje po Aziji, Messi i društvo zaključit će utakmicom u Jakarti (19.6.) protiv Indonezije.

02. svibanj 2024 10:48