KENA BETANCUR Afp
MESSIMANIJA SE NASTAVLJA

Prethodno ovoj utakmici Inter je posljednji put u MLS ligi pobijedio 13. svibnja
Piše: SNObjavljeno: 27. kolovoz 2023. 07:41

Lionel Messi zabljesnuo je u svom službenom debiju u MLS ligi.

Njegov Inter Miami slavio je u gostima protiv New York Red Bullsa s 2:0, a Messi je zabio sjajan gol u 89. minuti i tako pomogao prekidu negativne serije Miamija u MLS-igi od 11 utakmica bez pobjede. Prethodno ovoj utakmici Inter je posljednji put u MLS ligi pobijedio 13. svibnja protiv New Englanda.

Messi je u igru ušao u 60. minuti zajedno s bivšim suigračem iz Barcelone Sergijem Busquetsom. Skandiranja navijača: ‘Želimo Messija‘ započela su još u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu velikoj se većini navijača želja uslišala. Messi je osvanuo na travnjaku i zabio pred 26.276 navijača na rasprodanoj Red Bull Areni. Bila je to New Yorku prva rasprodana domaća utakmica ove sezone, a karte su dosezale cijenu i od preko 1000 dolara.

Messijev debitantski gol u MLS-igi možete pogledati OVDJE.

Messi nije zabio u svojim debitantskim utakmicama u La Ligi i Ligue 1, ali zato je u MLS ligi. Bila je to sjajna akcija Intera koju je započeo sam Argentinac, a nakon proigravanja Benjamima Cremaschija Messi je pospremio loptu u mrežu s ruba peterca.

Bio je to njegov 11. gol u devetoj odigranoj utakmici za Miami u svim natjecanjima.

- Ništa me više od njega ne može iznenaditi, poručio je trener Intera Gerardo Martino nakon utakmice.

17. svibanj 2024 12:24