Milan Gajić

SCREENSHOT
RUBRIKA VJEROVALI ILI NE

VIDEO Odluka koja je baš sve ostavila u čudu: Srbin u totalnom šoku, ovako nešto još nije viđeno u nogometu

U utakmici je dosuđeno šest, realizirano pet kaznenih udaraca, ali o ovom će se detalju dugo pričati
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 31. srpanj 2023. 17:47

Nagrada za najbizarniju situaciju ovotjednog kola odlazi u Rusiju, točnije na utakmicu između CSKA Moskve i Akhmata, a glavnu ulogu imao je srpski nogometaš Milan Gajić. Desni branič moskovskog sastava dobio je crveni karton na pomalo sulud način.

Akhmat Grozny bio je domaćin u 2. kolu domaćeg prvenstva te je na utakmici s tri crvena kartona, pet dosuđenih i šest izvedenih penala u konačnici s 3:2 slavio protiv CSKA-a. Sporna situacija dogodila se u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Gajić je skrivio kazneni udaraca zbog čega mu je isprva dodijeljen žuti karton. Legendarni ruski vratar Igor Akinfejev obranio je udarac s bijele točke, ali onda počinje show-program.

Glavni sudac Vladislav Bezborodov dobiva signal iz VAR sobe nakon čega odlazi ponovno pogledati snimku prekršaja. Ne, nije u pitanju bila regularnost jedanaesterca, nego je odlučio poništiti žuti karton već je Gajiću pokazao crveni karton, a Akhmatu novi kazneni udarac...

Mohamed Konate iz drugog je pokušaja bio precizan i prije odmora zabio svoj drugi pogodak (prvi također iz jedanaesterca) za 2:2. Na kraju je CSKA u drugom poluvremenu dodijeljen kazneni udarac, ukupno šesti na utakmici i Fedor Chalov je postavio konačni rezultat, hat-trickom uspješno realiziranih jedanaesteraca. Utakmica o kojoj će se dugo pričati...

27. travanj 2024 12:15