CLAUDIO BRESCIANI/AFP/PROFIMEDIA
KAKVA GOLČINA!

Šeško iz utakmice u utakmicu potvrđuje svoj talent, a Slovenci su njegovim golom ostali u Ligi B.
Piše: SNObjavljeno: 27. rujan 2022. 22:24

Benjamin Šeško nastavlja s postizanjem nevjerojatnih golova za Sloveniju. Nakon što je u prošloj utakmici Lige nacija Norveškoj postigao gol s 30-ak metara, sada je napravio novu majstoriju protiv Švedske.

Igrala se 28. minuta utakmice kada je bivši Dinamovac Petar Stojanović poslao loptu s desne strane prema Šešku koji se nalazio na drugoj strani terena. On ju je odmah, bez da je lopta dodirnula pod, sjajnim volejem smjestio iza leđa vratara Olsena.

‘Slovenski Haaland‘, kako ga mediji zovu zbog činjenice da igra za austrijski Salzburg, ovim je golom podsjetio na čuveni gol Marca van Bastena SSSR-u na Europskom prvenstvu 1988. Strana je bila drukčija, ali sve ostalo je bilo jako slično.

Pogodak Šeška pogledajte OVDJE.

Van Bastenovog gola se prisjetite OVDJE.

Inače, za Šveđane je na konačnih 1:1 postavio Forsberg u 42. minuti, a ovim su remijem Slovenci ostali u Ligi B dok se Švedskoj nakon što su prošle sezone ispali u izravnom dvoboju s Hrvatskom iz Lige A na gol-razliku, sada dogodila relegacija u Ligu C.

15. travanj 2024 00:12