Borna Barišić

Jane Barlow/PA Images/Profimedia
KIŠA GOLOVA

Hrvatski je reprezentativac ubacio Tavernieru za pogodak kojim su Rangersi smanjili na 2:3
Piše: HinaObjavljeno: 08. travanj 2023. 15:43

Nogometaši Celtica praktički su osigurali obranu naslova prvaka Škotske 3:2 (1:1) domaćom pobjedom protiv najvećeg rivala Rangersa u susretu 31. kola kojom su sedam kola prije kraja sezone povećali svoju prednost na vrhu na 12 bodova.

Celtic je poveo sredinom prvog poluvremena golom Furuhashija (26.) nakon odlične akcije i povratne lopte O‘Reillyja, na 1:1 poravnao je kapetan Rangersa Tavernier (45.) na samom kraju prvog dijela fantastično izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara.

Domaći su u nastavku koristili greške gostujuće obrane te drugim golom Furuhashija (62.) i pogotkom Jote (72.) stigli do prednosti od 3-1 da bi Tavernier (79.) svojim drugim golom smanjio na konačnih 3:2 i to nakon odličnog ubačaja hrvatskog reprezentativnog braniča Borne Barišića.

Barišićev ubačaj i Tavernierov gol pogledajte ovdje.

Barišić je odigrao čitav susret za Rangers dok je Antonio Mirko Čolak ušao u igru u 86. minuti.

Vodeći Celtic sada ima 88 bodova, dok je drugi Rangers ostao na 76.

26. travanj 2024 12:05