Lionel Messi

LUIS ROBAYO Afp
MAJSTORSKA PREDSTAVA

Piše: SNObjavljeno: 16. listopad 2024. 07:39

S 37 godina i četiri mjeseca, Lionel Messi i dalje terorizira suparničke obrane. Dok je Argentina sa 6:0 pregazila Boliviju i samostalno izbila na vrh južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., vlasnik osam Zlatnih lopti zaslužio je čistu "desetku".

Naime, osim što je zabio tri pogotka i tako stigao do desetog hat-tricka u reprezentativnom dresu, čudesni Argentinac uspio je statistiku uljepšati i s dvije asistencije. Ukupno, dakle, Messi je izravno sudjelovao u pet od šest argentinskih pogodaka. Kapetan je mrežu tresao u 19., 84. i 86. minuti, a u 43. minuti asistirao je za gol Lautaru Martínezu, dok je tri minute kasnije poslužio i Juliána Álvareza. Za Argentinu je još zabio i Thiago Almada u 69. minuti.

Messiju je ovo bio 187. nastup za reprezentaciju, a sinoćnjom predstavom stigao je do 109. pogotka.

Pogotke s utakmice pogledajte OVDJE.

Južnoameričke reprezentacije odigrale su deset od ukupno 18 dvoboja u kvalifikacijama, a na drugom mjestu nalazi se Kolumbija s 19 bodova, odnosno tri manje od Argentine, dok Urugvaj i Brazil su na "minus" šest za Gaučosima.

16. listopad 2024 09:33