OLAF KRAAK Afp
‘KOPLJANICI‘ NEZAUSTAVLJIVI

Ajax deklasirao PSV u velikom nizozemskom derbiju, goste su ispratili sa čak pet komada u mreži

U velikom derbiju 10. kola Eredivisije Ajax je u Amsterdamu pobijedio PSV sa čak 5:0
Piše: SNObjavljeno: 24. listopad 2021. 19:10

Ajax je time nastavio sa sjajnom formom ove sezone pa tako nakon deset kola u domaćem prvenstvu ima osam pobjeda, remi i poraz, a ovom pobjedom je pobjegao drugoplasiranom PSV-u na četiri boda prednosti (25-21).

Isto tako, ova se pobjeda nadovezala na sjajno izdanje tijekom tjedna kada je Ajax s 4-0 svladao dortmundsku Borussiju u Ligi prvaka.

U prvom poluvremenu susreta PSV je načeo Berghuis golom u 19. minuti, a u nastavku se dogodio potop gostiju. Redom su zabijali Haller u 56., Antony u 66., Klaassen u 76. te na samom kraju Tadić u 92. minuti.