Navigation toggle

Feđa Dudić

 DENIS KAPETANOVIć Denis Kapetanović
TRENER MARIBORA

‘Đalović nije otišao zbog tučnjave, ništa tu nije bilo slučajno, on je jasno vidio neke stvari i samo čekao trenutak‘

Na konferenciju za medije došao je samo jedan novinar
Piše: Daniel VinkovićObjavljeno: 31. listopad 2025. 16:39

Maribor ove sezone ne može stati na svoje noge. Nakon dvije promjene trenera u prva tri mjeseca sezone i iznenadnog odlaska Radomira Đalovića s klupe nakon samo 16 dana, ovu srijedu uslijedio je novi šok za slovenskog velikana. Ispali su u šesnaestini finala kupa, gdje ih je na jedanaesterce izbacio drugoligaš Grosuplje.

Situacija u klubu nije bajna, a pred subotnji okršaj s Bravom na konferenciju za medije došao je samo jedan novinar. Međutim, trenera Feđu Dudića to nije zasmetalo. Dapače, otvorio mu je dušu o mnogim problemima s kojima se suočio otkako je sjeo na klupu Maribora.

- Kod igrača nisam vidio da su bili skromni, da kada su izgubili, da im je bilo žao. Stvarno nisam spavao noć nakon utakmice jer sam cijelo vrijeme imao utakmicu pred očima. To nisam vidio kod igrača. I to me najviše boli. Znam odakle sam došao. Ali znamo li svi za koji klub treniramo, igramo i što se od nas očekuje? Nije slučajno da tri godine nisi bio državni prvak, da deset godina nisi osvojio kup. Takav klub i takvi igrači - rekao je na početku Dudić i dotaknuo se Đalovića.

image

Radomir Đalović

BOZIDAR VUKICEVIC Cropix

- Nakon utakmice, sve su mi se te stvari motale po glavi. I onda sam se zapitao: Je li ta tučnjava stvarno pravi razlog brzog Đalovićevog odlaska? I zaključio sam da nije. Da je vidio neke stvari i da je samo čekao - jer sam s ljudima iz trenerskog stožera razgovarao o ovoj situaciji s treninga i to nije bila baš onakva stvar na koju bi se tako reagiralo i da to bude razlog za odlazak - izjavio je i nastavio.

- Dakle, u ova dva dana mi je puno puta prošla misao da moj kolega Đalović nije slučajno otišao. Mislim da mu je ova situacija došla kao mačji kašalj jer je vidio neke stvari. Ja neću otići sam. Barem ne sada. Otići ću tek kada potrošim sve svoje resurse, kada vidim da neće ići. Prvi potez će, naravno, biti da momčad prođe moje pripreme zimi, kako bih ja onda mogao biti odgovoran za neke stvari, većinu stvari. I onda mogu reći: ‘U redu, to nije to‘ - zaključio je Dudić.

U domaćem prvenstvu Maribor se nalazi na trećem mjestu i poslije 13 kola zaostaje devet bodova za vodećim Celjem.

01. prosinac 2025 00:47