JUAN MABROMATA Afp
KVALIFIKACIJE ZA SP

Argentinci jedva pobijedili, Brazilci uvjerljivi, ljuti Messi opleo po sucu: ‘Možda nam to namjerno radi‘

Nogometaši Argentine pobijedili su Peru 1:0 u južnoameričkim kvalifikacijama i došli nadomak SP-a
Piše: SNObjavljeno: 15. listopad 2021. 08:07

Na stadionu River Platea 'Gaučosi' su slavili golom Lautara Martineza iz 43. minute. Peru je ogromnu šansu za izjednačenje propustio u 65. minuti iz kontroverzno dosuđenog jedanaesterca koji je digao Argentince na noge. Sudac Wilton Pereira vidio je kontakt Jeffersona Farfana i vratara Emiliana Martineza, a s bijele točke je potom Yoshimar Yotun zatresao gredu.

Nakon utakmice oglasio se Lionel Messi.

"Sudac nam je radio sve što radi i inače kada sudi naše utakmice. Ne znam, možda to radi namjerno, ali u svakom sam slučaju sretan zbog tri boda s kojima smo bliže našem cilju", rekao je Messi.

Brazil je kod kuće savladao Urugvaj sa 4:1 uz gol i asistenciju Neymara, dok je Čile također na domaćem terenu pobijedio Venezuelu s 3:0.

Neymar je mrežu zatresao u 10. minuti na asistenciju Freda, u 18. i 58. je zabio Raphinha, da bi u 83. minuti Gabriel Barbosa na dodavanje Neymara postavio konačan rezultat. Strijelac za Urugvaj bio je Luis Suarez u 77. minuti.

Na ljestvici uvjerljivo vodi Brazil sa 31 bodom, a drugoplasirana Argentina ima 25. Prve četiri reprezentacije idu izravno na SP. a petoplasirana ide u playoff.

REZULTATI 12. KOLA:

Bolivija - Paragvaj 4-0 (Ramallo 21, Villarroel 53, Abrego 84, Fernandez 90+4)
Kolumbija - Ekvador 0-0
Argentina - Peru 1-0 (Lautaro 43)
Čile - Venezuela 3-0 (Pulgar 18, 37, Brereton 73)
Brazil - Urugvaj 4-1 ( Neymar 10, Raphinha 18, 58, Gabriel Barbosa 83 / Suarez 77)