JUAN IGNACIO RONCORONI/AFP
Nisu iskoristili prilike

Argentinci ‘kiksali ‘ u južnoameričkim kvalifikacijama, Lionelu Messiju VAR poništio pogodak

Argentinci su bili nadmoćni, imali su dosta lijepih prigoda, ali nisu uspjeli doći do pobjede
Piše: HinaObjavljeno: 13. studeni 2020. 10:00

U južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. nogometaši Argentine noćas su u Buenos Airesu protiv Paragvaja odigrali 1-1, a oba gola su postignuta u prvom poluvremenu.

Nakon uvodnih pobjeda protiv Ekvadora i Bolivije nogometaši Argentine očekivali su još jedan trijumf. Na praznom stadionu Bombonera napadački trojac domaćina činili su Messi, Lucas Ocampos iz Seville i Interov golgeter Lautaro Martínez. Argentinci su bili nadmoćni, imali su dosta lijepih prigoda, ali nisu uspjeli doći do pobjede.

Poveli su gosti u 21. minuti iz penala, a strijelac je bio napadač argentinskog San Lorenza Ángel Romero. Argentina je izjednačila nakon kornera u 41. minuti. Giovani Lo Celso je ubacio, a napadač Stuttgarta Nicolás González je glavom pogodio za 1-1.

U 58. minuti Lionel Messi je zabio pogodak, ali nakon upotrebe VAR-a sudac ga je poništio zbog prekršaja koji se dogodio pola minute prije gola.

U drugom susretu 3. kola južnoameričkih kvalifikacija Bolivija je u La Pazu izgubila od Ekvadora sa 2-3 (1-0), a pobjednički gol za goste postigao je Carlos Gruezo u 88. minuti iz penala. Bio je to treći poraz Bolivije, koja je ostala na nula bodova kao i Venezuela.

REZULTATI:
Bolivija - Ekvador 2-3 (Juan Arce 37, Marcelo Moreno 60/ Beder Caicedo 46, Ángel Mena 55, Carlos Gruezo 88-pen)
Argentina - Paragvaj 1-1 (Nicolás González 41/ Ángel Romero 21-pen)