Lyon forward Lisandro Lopez (L) vies with Arles-Avignon midfielder Jamel Ait Ben Idir during their French L1 football match Arles-Avignon vs Lyon, on October 24, 2010, at the Parc des Sports Stadium in Avignon. AFP PHOTO ANNE-CHRISTINE POUJOULAT
FRANCUSKA

Arles zaustavio seriju Lyona

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 24. listopad 2010. 21:38

Arles, posljednjeplasirana momčad francuskog nogometnog prvenstva, zaustavila je Lyonov niz pobjeda odigravši sa sedmerostrukim prvakom Le Championnata 1-1 u utakmici 10. prvenstvenog kola...

Remi je označio i drugi bod na kontu prošlosezonskog drugoligaša, dok je Lyon prekinuo svoj niz od četiri pobjede koje je gradio kroz utakmice Lige prvaka i nacionalnog prvenstva. Domaćina je u vodstvo doveo Dja Djedje golom iz 36. minute.

Ono za Lyon najvažnije dogodilo se odmah na početku nastavka. Kima Källströma je zamijenio Bafetimbi Gomis, a Yoanna Gourcuffa Miralem Pjanić i već na početku drugoga poluvremena Lyon je stigao do gola. Bosansko-hercegovački reprezentativac izveo je korner u 47. minuti iz kojega je Briand glavom pogodio za 1-1. Dejan Lovren nije nastupio za Lyon.

PSG i Auxerre odigrali su susret s pet pogodaka, a 3-2 je na Parku Prinčeva slavila gostujuća momčad. Zanimljivo, 3-1 je Auxerre imao prednost već u 23 minuti, nakon što je u prvoj Nene zabio za vodstvo domaćina.