Slavlje nogometaša Arsenala
 GLYN KIRK Afp
POČETAK NOGOMETNOG VIKENDA

Arsenal bez problema nadigrao Villu, Topnici konačno uvjerljivi, veliki petak za domaćine diljem Europe

Domaćin je na Emiratesu slavio s 3:0, a domaće pobjede upisali su Mainz i Sampdoria
Piše: HINAObjavljeno: 22. listopad 2021. 23:02

Arsenal je u prvoj utakmici 9. kola engleskog nogometnog prvenstva kao domaćin svladao Aston Villu sa 3-1 (2-0).

Arsenal je poveo 3-0 golovima Parteya (23), Aubameyanga (45+6-11m) i Smith Rowea (56), da bi poraz Aston Ville ublažio Ramsey (82).

Arsenal je skočio na deveto mjesto sa 14 bodova, koliko imaju i Manchester United, West Ham United te Everton, dok je Aston Villa ostala 13. sa 10 bodova.

Na čelu je Chelsea sa 19 bodova, jedan manje ima drugi Liverpool, a dva manje treći Manchester City.

U prvoj utakmici 9. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz 05 je na svom terenu uvjerljivo svladao Augsburg sa 4-1 (3-0).

Dvoboj je praktički bio riješen u prvom poluvremenu kada su Onisiwo (10), Bell (15) i Burkardt (26) osigurali Mainzu vodstvo od 3-0. U nastavku je Zeqiri (69) smanjio na 3-1, ali je Burkardt (71) odmah potom svojim drugim golom postavio konačni rezultat.

Mainz je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto sa 13 bodova, koliko ima i sedmi Wolfsburg, dok je Augsburg 16. sa šest bodova.

Na čelu je Bayern sa 19 bodova, jedan manje ima druga Borussia Dortmund.

Mainz - Augsburg
UWE ANSPACH Dpa Picture-alliance Via Afp

Nogometaši sampdorije kao domaćini su svladali Speziju sa 2-1 (2-0) u susretu 9. kola talijasnkog prvenstva.

Junak pobjede đenovskog sastava bio je veteran Antonio Candreva koji je sudjelovao kod oba gola. Prvo je u 15. minuti njegov ubačaj Gyasi glavom nesretno prenio u vlastitu mrežu da bi u 36. minuti preciznim udarcem sa 15-ak metara okončao brzu akciju svoje momčadi. Poraz Spezije ublažio je Verde na samom isteku sudačke nadoknade.

Martin Erlić nije konkurirao za nastup u momčadi Spezije.

Ovom pobjedom Sampdoria je preskočila Speziju na ljestvici, sada je 12. s devet bodova, dok je Spezia 17. sa sedam.

U prvoj utakmici 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva Osasuna i Granada su u Pamploni igrale 1-1 (1-0).

Poveli su domaći u završnici prvog poluvremena golom Avile (45), a poravnao je Montoro (90) u završnici drugog poluvremena.

Osasuna je sada druga na ljestvici sa 18 bodova, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Real Sociedada, dok je Granada 17. sa sedam bodova.

Ante Budimir nije konkurirao za nastup u momčadi Osasune.

24. travanj 2024 12:34