LA PRIMERA

Asist Mandžukića u pobjedi Atletica, Barca pregazila Elche, teška pobjeda Reala

Vodeća momčad Primere primila je gol u Cordobi već u 3. minuti, kada je Sergio Ramos igrao rukom u kaznenom prostoru, a s "bijele točke" je zabio Alžirac Nabil Ghila
Piše: HinaObjavljeno: 24. siječanj 2015. 19:20

Nogometaši Barcelone uvjerljivo su slavili na gostovanju kod Elchea s 6-0 u 19. kolu Primere, te su ostali na samo bodu zaostatka za vodećim Real Madridom, koji se ranije namučio kod Cordobe (2-1).

Barca je prohujala Elcheom, a junak pobjede bio je Leo Messi s dva zgoditka i dvije asistencije.Messi je bio strijelac s "bijele točke" u 55. i 88. minuti, a podijelio je dvije asistencije za Neymara (69, 72). Čudesni Argentinac drugi je strijelac Primere s 21 pogotkom, sedam manje od vodećeg Ronalda. Gerard Pique (35) je bio strijelac prvog, a Pedro Rodriguez (90) zadnjeg gola za Barcu, dok su domaćini od 58. minute igrali bez isključenoga Fayra.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije bio u zapisniku za ovu utakmicu, dok je Mario Pašalić odigrao svih 90 minuta za Elche.

Madridski Real je u 19. kolu Primere teškom mukom slavio kod Cordobe s 2-1, a na ovoj utakmici je isključen najbolji nogometaš svijeta Cristiano Ronaldo. Vodeća momčad Primere primila je gol u Cordobi već u 3. minuti, kada je Sergio Ramos igrao rukom u kaznenom prostoru, a s "bijele točke" je zabio Alžirac Nabil Ghilas.

U 27. minuti Karim Benzema je sretno izjednačio iz blizine, no igrači Cordobe se nisu predali, bili su blizu drugom zgoditku u 78. minuti kada je Ghilas pogodio gredu. U 82. minuti izravni crveni karton je dobio nervozni Ronaldo, koji je bez lopte udario čak dvojicu igrača domaćina, a i inače je na ovoj utakmici bio gotovo nevidljiv.

To mu je bio deveti crveni karton u karijeri. Pobjedu Realu donio je Velšanin Gareth Bale minutu prije kraja, kada je igrač domaćina Federico Cartabia njegov slobodni udarac zaustavio rukom u kaznenom prostoru i zbog toga dobio i crveni karton. Bale je bio precizan iz kaznenog udarca za sretnu pobjedu i zadržavanje prednosti ispred Barcelone.

U utakmici 20. kola španjolskog prvenstva nogometaši madridskog Atletica su na svom stadionu pobijedili Rayo Vallecano s 3-1 te zadržali priključak s vodećim dvojcem, madridskim Realom i Barcelonom.

Mario Mandžukić bio je u početnoj postavi aktualnog španjolskog prvaka te asistirao francuskom reprezentativcu Antoineu Griezmannu u 22. minuti za njegov drugi pogodak. Griezmann je donio vodstvo Atleticu u 12. minuti kad je iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane, presjekao dodavanje i lako svladao vratara Rayo Vallecana.

Isti je igrač iskoristio Mandžukićevo dodavanje glavom, kad je hrvatski reprezentativac prebacio istrčalu obranu Rayo Vallecana, a Griezmann je lako realizirao njegovo dodavanje. Trashorras je u 35. minuti smanjio zaostatak gostiju, da bi konačnih 3-1 postavio Manucho, skrenuvši loptu nakon jednog ubacivanja s lijeve strane u vlastitu mrežu.

Mogao je raspoloženi Griezmann u još nekoliko navrata zatresti mrežu, ali zaustavili su ga ili vratnica ili vratar Tono, najbolji pojedinac gostujuće momčadi, iako je primio tri pogotka.Mandžukić je u igri bio do 70. minute kad ga Diego Simeone zamijenio Fernandom Torresom.

Primera, 20. kolo:

Subota, 24.1.:

Cordoba - Real Madrid 1-2 (Ghilas 3-11m/Benzema 27, Bale 89-11m)

Elche - Barcelona 0-6 (Pique 35, Messi 55-11m, 88, Neymar 69, 71, Pedro 90+3)

Atletico Madrid - Rayo Vallecano 3-1(Griezmann 12, 22, Manucho 56-ag/Trashorras 35)

Real Sociedad - Eibar 1-0 (Xavier Prieto 55)

Villarreal - Levante 1-0 (Luciano Vietto 5)