LA PRIMERA

Atletico Madrid svladao Elche na gostujućem terenu, Mario Mandžukić postigao pogodak!

Imao je Mandžukić još nekoliko (polu)prilika, no ostao mu je jedan gol na kontu. U 74. minuti Diego Simeone zapljeskao je i iz igre izvadio Atleticovu 'devetku'
Piše: Tomislav JuranovićObjavljeno: 06. prosinac 2014. 19:02

Postio je protiv Malage i Deportiva, ali se kontra Elchea Mario Mandžukić vratio nadograđivanju svog golgeterskog opusa.

U gostujućoj pobjedi madridskog Atletica (2:0), hrvatski je napadač u 53. minuti odlično probio desnu stranu, primio loptu Gabija. otresao se braniča te potom s desetak metara pogodio bliži kut Tytona. Bio je to gol za razrješenje dvoboja (prvi pogodak postigao je Gimenez u 16. na asistenciju Arde Turana), te za potvrdu pritiska aktualnog prvaka na vodeći dvojac. A ujedno, bio je to već 12. Mandžukićev pogodak u 19. nastupu ove sezone; pet ih ima u Primeri (12 nastupa), pet u Ligi prvaka (pet nastupa), jedan u španjolskom Superkupu...

Imao je Mandžukić još nekoliko (polu)prilika, no ostao mu je jedan gol na kontu. U 74. minuti Diego Simeone zapljeskao je i iz igre izvadio Atleticovu 'devetku' očito ga nagrađujući za silan pritisak kojim je s Ardom Turanom stvarao velike probleme suparniku, ali malo ga i čuvajući za tjedan i ključni nastup u Ligi prvaka, gdje Colchonmerosi protiv Juventusa traže potvrdu prvog mjesta u skupini i lakšeg ždrijeba u mastavku natjecanja. Zamijenio ga je Griezmann...

Nasuprot Mandžukiću jučer se našao i Mario Pašalić, cveznjak Chelseaja na posudbi u Elcheu, koji je pak igrao do 60. minute utakmice, a samo tri minute prije imao je priliku smanjiti ogled i unijeti neizvjesnost, međutim udarac glavom na drugoj stativi nije zaprijetio Moyi.

Rezultat pred 18 tisuća gledatelja na Manuelu Martinezu Valeru do kraja dvoboja nije se mijenjao. Atletico je potvrdio dobru formu i sve veću uigranost nove Simeonove kompozicije, dok će Elche imati velikih problema u nastavku natjecanja kako zadržati prvoligaški status. Pašalić? Ovo mu je bio deseti nastup za Elche, vidljivo je da se privikava na top nogomet, ali od njega se očekuje daljnji napredak prije povratka na Stamford Bridge.

21. rujan 2024 14:52