LE CHAMPIONNAT

Auxerre tone sve dublje

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 27. veljača 2011. 00:38

Nogometaši Auxerrea su zadnji put u Le Championnatu pobijedili 14. studenoga 2010. godine! Crna serija te momčadi se nastavlja, a u 25. kolu francuskog Le Championnata su lako pali i izgubili kod Bordeauxa 3-0.

Auxerre, koji je ove sezone igrao Ligu prvaka, nalazi se na 17. mjestu, jedno iznad zone ispadanja, sa samo jednim bodom više od trenutačnih "davljenika". Od spomenutog 14. studenoga igrači Auxerrea su u svim natjecanjima upisali osam remija i sedam poraza. I bez pobjede, dakako.

Bordeuax nije imao problema protiv takve "razbijene vojske" Auxerrea. Poveli su u 13. minuti preko Diarre, a u drugom dijelu su stvar dovršili Modeste i Plašil.

Nogometaši Lensa u sve su težoj situaciji, s obzirom da se borba za opstanak ne odvija po njihovim planovima. Poraženi su i u 25. kolu, s 2-0 na gostovanju kod Rennesa.

Niti hrvatski reprezentativni vratar Vedran Runje nije uspio zaustaviti nalete domaćina koji su, barem privremeno, opet došli na sam vrh ljestvice Le Championnata. Rennes ima bod više, ali i utakmicu više od Lillea koji će ogled 25. kola, derbi protiv Lyona, odigrati u nedjelju kao domaćin.

Rennes je poveo već u 14. minuti preko Boukarija, a priča je završena u 70. kada je Montano postigao pogodak za 2-0.

U lošoj formi je i dalje Monaco. U subotu su već trinaesti put odigrali neodlučeno ove sezone, a nisu uspjeli kao domaćini zadržati niti 2-0 dvadesetak minuta prije kraja protiv Caena. U samo pet minuta su Arabi i Mollo zabili za goste i time ukrali jedan bod iz Kneževine.

Kao što je običaj, kolo u francuskom Le Championnatu ne može proći bez utakmica u kojima se mreže nisu tresle. U subotu navečer su se dogodila takva dva primjera (Valenciennes - Lorient i Sochaux - Montpellier).

No, zato su pokazana četiri crvena kartona, a jedan je zaradio i bosanski nogometaš Emir Spahić. U istoj 62. minuti je igrač Montpelliera dobio dva žuta kartona.