AP
BUNDESLIGA

Bayer se nakon pobjede protiv Schalkea približio Borussiji na sedam bodova

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 20. ožujak 2011. 22:25

Nogometaši Bayera iz Leverkusena približili su se vodećoj Borussiji Dortmund na sedam bodova nakon pobjede protiv Schalkea (2-0) koji je tako porazom krenuo u život bez Felixa Magatha.

A taj isti Magath je u nedjelju krenuo u svoj drugi trenerski mandat na klupi Wolfsburga. Bio je milimetar do pobjede kod Stuttgarta, budući da su njegovi "vukovi" vodili od 40. minute kada je strijelac bio Grafite. No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade izjednačio je Georg Niedermeier, donijevši Švabama bod kojim su se zadržali iznad zone ispadanja u Bundesligi. U njoj je, pak, i nakon 27. kola Wolfsburg za koji u nedjelju ni minutu nije odigrao hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Magath je u srijedu dobio otkaz u Schalkeu, a momčad je u Leverkusenu vodio njegov donedavni pomoćnik Seppo Eichkorn koji će već u ponedjeljak prepustiti klupu Ralfu Rangnicku. Neće baš po dobrome Eickhorn pamtiti jedinu utakmicu koju je vodio budući da se njegovi nogometaši nisu uspjeli oduprijeti drugoplasiranoj momčadi prvenstva. Bayer je poveo u 19. minuti preko Erena Derdiyoka kojem je asistirao Michael Ballack. Samo osam minuta kasnije Christoph Metzelder je glavom zabio loptu u vlastitu mrežu i pokopao svoju momčad.