LIGA PRVAKA

Bayern 'demolirao' Basel uz četiri gola Gomeza, Marseille u 92. minuti izbacio Inter!

Bayern je čak sa 7-0 ponizio Švicarce, dok je Marseille unatoč porazu od 2-1 od Intera prošao u četvrtfinale. Brandao je u sudačkoj nadoknadi rastužio Talijane
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 13. ožujak 2012. 21:38

Pogotkom Milita Inter je imao produžetke za četvrtfinale Lige prvaka, a Claudio Raineri siguran posao na njegovoj klupi sve do druge minute sudačke nadoknade utakmice s Marseilleom.

No, onda je Brazilac Brandao izjednačio na San Siru i odveo Francuze među osam najboljih Starog kontinenta, a Rainerija na burzu rada. Pogodak Pazzinija iz penala u foto finišu utakmice donio je tek pirovu pobjedu za “nerazzurre” koji očigledno nastavljaju s krizom. Naime, kako stvari stoje teško da će Inter u Europu slijedeće godine. Trenutno su na ljestivi Serie A “kratki” šest bodova...

Za razliku od talijanske drame, Bayern je do četvrtfinala Lige prvaka stigao sa stilom. Nakon prve utakmice u Švicarskoj, Bayern je teško živio. Išlo se džonom na Bavarce, jer zaključak je bio da su s 1-0 porazom od Basela još i dobro prošli. No, veličinu je Bayern pokazao u uzvratu gdje je dugove naplatio s kamatom. U furioznom nastupu zabio je sedam golova, baš kao i u četiri dana ranije kada su u Bundesligi pobijedili Hoffenheim.

Inter 2-1 Marseille all goals | by tvgoals.net by tvgoals1

Prednost Basela trajala je tek deset minuta. Ubačaj i lukavština Robbena imali su za epilog vodstvo Bayerna. Nakon pogotka Basel je opasno živio, ali uragan domaćina nije urodio plodom. Pred kraj prvoga djela Švicarci su stigli do daha, a najbliži izjednačenju bili su kada je lopta Strellera prohujala tik iznad vratnice...

U iduća dva napadu sve je bilo gotovo. Furiozno poluvrijeme zaključio je duet Müller - Gomez. Prvo je napadač iskoristio ubačaj Robbena i potpuno neometan povisio vodstvo Bayerna, da bi u foto finišu prvog poluvremena Gomez poslao loptu iza Sommera, a Bayern u četvrtfinale Lige prvaka!

Nastavak na Allianz Areni nudio je “Mario Gomez show”. Njemački reprezentativac s neviđenom je lakoćom ubacivao lopte u mrežu Basela. Do kraja utakmice zabio im je tri gola, a točku na i stavio je Robben. Iako je četvrtu recku upisao u 67. minuti, do kraja nije uspio izjednačiti prošlotjedni rekord Lea Messija. Hrvatski reprezentativci Olić i Pranjić većinu utakmice proveli su družeći se na klupi za rezervne igrače. Ipak, Pranjić je dobio 13 minuta.

bavaria 7-0 by Futbol2101

Bayern - Basel 7-0 (Robben 11, 81 Müller 42, Gomez 44, 50, 61, 67)

Bayern: Neuer, Boateng, Lahm, Badstuber, Ribéry (Pranjić 75), Robben (Tymoshchuk 82), Alaba, Luiz Gustavo, Kroos, Müller (Schweinsteige 70), Gomez

Basel: Sommer, Park Joo Ho, Dragović, Abraham, Steinhöfer (Degen 70), Shaqiri (Daogari 80), F. Frei (Stocker 61), Cabral, G. Xhaka, Streller, A. Frei.

Kraj

90. minuta - Igrat će se još dvoje minute nadoknade

88. minuta - Tymoshchuk je pucao s desne strane, ali daleko od gola

81. minuta GOOL Robben je primio loptu na desnoj strani, prevario je vratara i pospremio u nebranjenu mrežu

78. minuta - Pranjić je ušao umjesto Riberyja

67. minuta - GOOL Gomez je zabio svoj četvrti pogodak, nakon dodavanja Riberyja s lijeve strane, nogom je plasirao loptu u gol

63. minuta - Zabio je Basel pogodak, ali su suci označili zaleđe, ali njega nije bilo

61. minuta GOOL Ribery je prošao po lijevoj strani te je ubacio, a Gomez je pospremio glavom

59. minuta - Müller je pucao, al se Dragović malo dodirnuo loptu te je ona usporila

57. minuta - Robben je ubacio, lopta je došla do Gomeza, pucao je na prvu stativu, ali je Sommer obranio

50. minuta - GOOL Ribery je ubacio u kazneni prostor, naletio je Gomez te je nogom pospremio loptu u gol

46. minuta - Drugo poluvrijeme

45. minuta - Kraj prvog poluvremena

44. minuta GOOL Ubacio je Kroos iz prekida s lijeve strane na drugu, Badstuber se tamo našao i poslao loptu prema golu a na nju je naletio Gomez

42. minuta - GOOL Robben je ubacio s desne strane, a Müller je sjajno iz prve pogodio gol

40. minuta - Najbolja šansa za Basel, A. Frei je pucao iz prve nakon ubačaja s lijeve strane, ali nije pogodio

37. minuta - Kroos je pucao snažno iz daleka, ali je lopta otišla dosta daleko od gola

36. minuta - Basel je malo došao sebi, u zadnjim minutama, te se preselio na Bayernovu polovicu

32. minuta - Ribery je pucao s ljeve strane, ali je lopta otišla pokraj gola

27. minuta - Bayern i dalje dominira i napada konstantno, čeka se drugi pogodak

22. minuta - Müller je odigrao lijepo za Kroosa, al je obrana dobro reagirala, odmah potom Müller je nakon kornera zaprijetio, ali je Sommer odlično obranio

18. minuta - Gomez je probao glavom, ali nije dobro zahvatio loptu

14. minuta - Razbuktala se utakmica

12. minuta - Gomez je opasno zaprijetio, al je Sommer obranio, prolaze igrači Bayerna lagano kroz obranu Basela

11. minuta - GOOL Kroos je pucao, a lopta se od bloka odbila do Robbena, koji ju je lagano pospremio u gol

8. minuta - Igra se visokim ritmom, Bayern vrši jak pritisak na loptu

6. minuta - Robben je pucao s desne strane, ali je od bloka lopta završila kod golmana

1. minuta - Počela je utakmica

Inter - Marseille 2-1 (Milito 75, Pazzini 90+6/ Brandao 90+2)

Inter: César, Zanetti, Lúcio, Maicon, Samuel, Nagatomo, Stanković, Sneijder (Joel Obi 58), Poli (Cambiasso 74), Forlán (Pazzini58), Milito

Marseille: Mandanda, Azpilicueta, N'Koulou, Morel, Diawara, Diarra, Mbia, Amalfitano, Rémy (Brandao 87), A.Ayew, Valbuena (Cheyrou 77)

90+6. minuta - GOOL Pazzini je realizirao udarac s bijele točke

90+3. minuta - Mandanda je dobio drugi žuti karton

90+2. minute - GOOL Brandao je odveo Marseille u četvrfinale

75. minuta - GOOL Milito je zabio za Inter, sada je ukupno 1:1

45. minuta - Forlan je promašio nakon asistencije Maicona.

35. minuta . Obje momčadi su imal periode dominacije, a Diego Milito je imao najbolju priliku, posjed lopte je 50-50

15. minuta - Inter je na početku imao dvije dobre šanse, ali udarce Sneijdera i Milita obranio je Mandanda