BUNDESLIGA

BAYERN - HSV 8-0 Povijesni poraz Hamburga, Ivica Olić u potopu sudjelovao 24. minute

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 14. veljača 2015. 18:27

Ivici Oliću u traumatičnom će sjećanju ostati prva utakmica protiv Bayerna nakon povratka u HSV . 'Die rothosen' su na Allianz Areni pregaženi sa čak osam golova u mreži, a hrvatski je napadač zamijenjen već u 24. minuti utakmice.

Olić je iz igre izašao zbog istegnuća zadnje lože vrlo brzo nakon što je njegova momčad u blickrigu primila dva gola. Bayern je poveo iz jedanaesterca u 21. minuti, kada je Ronny Marcos igrao rukom, a Thomas Müller bio miran egzekutor. Dvije minute kasnije, Götze je jedan odbijanac pretvorio u 2-0.

Zinnbauerovo rješenje za uzbunu nije donijelo ništa dobro. Ubrzo nakon što je Olić izašao, HSV-ovi su izgledi pokopani. Dokrajčio ih je briljantnim golom u 36. minuti Arjen Robben. Nizozemac se sjurio po desnoj strani, izvrtio sve čuvare i s 25 metara odapeo udarac koji se od vratnice odbio u mrežu.

Drugo poluvrijeme svelo se na šutiranje mrtvog konja u kojem je za početak Robben predstavio još malo majstorskog repertoara. Ni dvije minute nakon povratka na teren, prihvatio je Götzeovu loptu, projurio kraj tragičara Ronnyja kao bolid Formule 1 pa desnom nogom zaključio solo-akciju.

Hamburšku boksačku vreću ubrzo je opet udario Müller, koji je u 55. minuti okrunio efektnu akciju Schweinsteigera. Vicekapetan je preuzeo Robbenovo dodavanje, riješio se dvojice igrača i doveo loptu do sredine, a Müller je „rolicu“ zavrnuo u desni kut mreže.

Molitve HSV-ovaca da maltretiranje prestane nisu uslišane - samo minutu kasnije na semaforu je zasvijetlilo 6-0. Na teniski rezultat povisio je Robert Lewandowski, zaključivši Müllerovu minijaturu.

Za 7-0 pobrinuo se u 69. minuti rekonvalescent Franck Ribéry, koji je ranije ušao u igru prvi put nakon gotovo dva mjeseca. Konačnih 8-0 postavio je Götze dvije minute prije kraja daljinskim udarcem s ruba šesnaesterca. Navijači HSV-a sada mogu od Bayerna slobodno tražiti odštetu za duševne boli jer je isti klub njihovu momčad u ožujku 2013. ponizio sa 9-2.

Sličnom su vatrometu svjedočili gledatelji utakmice Bayer-Wolfsburg, u kojoj su gosti slavili sa 5-4. 'Apotekari' su gubili 0-3, no hat-trickom ih je vratio u život Heung-Min Son. Njegov je napor bio uzaludan, jer je na drugoj strani Bas Dost zabio 'poker', uključujući i pobjednički gol u trećoj minuti sudačke nadoknade Jedvaj i Perišić zbog ozljeda nisu konkurirali za meč.