Pa Images/alamy/alamy/profimedia
NIJE MOGLO BOLJE

Belji trebalo samo 13 minuta da zadivi novi klub: Mladi Hrvat strijelac u uskoj pobjedi svoje momčadi

Augsburg je, podsjetimo, u siječnju prošle godine Osijeku za Belju platio tri milijuna eura
Piše: SNObjavljeno: 13. srpanj 2024. 21:28

Dion Drena Beljo nije mogao zamisliti bolji debitantski nastup u dresu Rapida iz Beča. Povremeni hrvatski reprezentativac zabio je prvi pogodak svoje momčadi u 3:2 pobjedi protiv mađarskog Debrecena u prijateljskom susretu.

Beljo je u 13. minuti zabio za vodstvo Rapida 1:0. Uslijedila su dva gola Mađara preko Romančuka i Dzsudzsaka, da bi pobjedu Rapidu donijeli Noah Bischof i Furkan Dursun golom u 93. minuti.

Augsburg je, podsjetimo, u siječnju prošle godine Osijeku za Belju platio tri milijuna eura. Za Augsburg je Beljo upisao 45 nastupa u kojima je zabio pet golova i dodao tri asistencije. No, kako je vrijeme prolazilo tako je mladi Hrvat dobivao sve manje prilika od prve minute.

Stoga je ovog ljeta otišao na posudbu u bečki Rapid gdje se nada ponovno nametnuti izborniku Zlatku Daliću. Beljo je ovog ljeta bio itekako zanimljiv tržištu, imao je ponude Dinama i Hajduka, Bochuma, Genoe, Hoffenheima, St. Paulija, Twentea i LASK-a, no Rapidov projekt doživio je najprivlačnijim.

08. rujan 2024 01:45