ALEXANDER VILF Sputnik Via Afp
LIJEPA PREDNOST

Benfica i Ferencvaroš napravili velike korake ka plasmanu u playoff rundu Lige prvaka

Nogometaši Benfice načinili su veliki korak prema plasmanu u završnu rundu kvalifikacija Lige prvaka
Piše: HinaObjavljeno: 04. kolovoz 2021. 22:41

Oni su u prvom susretu 3. pretkola u Moskvi pobijedili Spartak sa 2-0.

Benfica, koja je prošle sezone osvojila treće mjesto u nacionalnom prvenstvu, je pobjedu osigurala golovima u drugom poluvremenu.

Za 1-0 je zabio Rafa Silva u 51. minuti, a na 2-0 je postavio Gilberto u 74. minuti.

Uzvratni susret je 10. kolovoza u Lisabonu.

Pobjednik iz ovog para u play-offu će za ulazak u Ligu prvaka igrati protiv pobjednika susreta između PSV Eindhovena i Midtjyllanda. Prva utakmica igrana u Nizozemskoj je završila sa 3-0 za PSV.

Identičnim rezultatom Ferencvaroš je u Budimpešti pobijedio prašku Slaviju sa 2-0.

Golove za mađarski sastav zabili su Taras Kačaraba (44-ag) i Igor Kharatin (50-11m).

Roko Baturina nije nastupio za domaćine, dok je za goste Petar Musa igrao od 53. minute.

Uzvrat je 10. kolovoza u Pragu.

Pobjedik ovog susreta će u play-offu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz ogleda Cluj - Young Boys. Prva utakmica je završila 1-1, a uzvrat je u Švicarskoj.

Rezultati prvih susreta trećeg pretkola nogometne Lige prvaka:

Spartak Moskva - Benfica 0-2 (Rafa Silva 51, Gilberto 74)
Dinamo - Legia Varšava 1-1 (Petković 60 / Muci 82)
Ferencvaroš - Slavia Prag 2-0 (Kacharaba 44-ag, Kharatin 50-11m)

Igrano u utorak:
Malmo - Glasgow Rangers 2-1 (Soren Rieks 47, Veljko Birmančević 49/ Steven Davis 90+5)
Sparta Prag - Monaco 0-2 (Aurelien Tchouameni 37, Kevin Volland 59)
CFR Cluj - Young Boys 1-1 (Cristian Manea 4/ Vincent Sierro 90+3)
Genk - Šahtar Doneck 1-2 (Paul Onuachu 39/ Mateus Tetê 63-PEN, Alan Patrick 81)
PSV - Midtjylland 3-0 (Noni Madueke 19, Mario Götze 29, Cody Gakpo 32)
Crvena zvezda - Šerif 1-1 (Lois Diony 45+1/ Frank Castaneda 33)
Olympiakos - Ludogorec 1-1 (Aguibou Camara 87/ Kiril Despodov 50)

18. travanj 2024 17:49