PRIMERA

Bilić na korak od druge lige

Granada je pobjedom 2-1 protiv Espanyola najvjerojatnije osigurala ostanak u Primeri
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. svibanj 2012. 00:38

U utorak su odigrane tri susreta zaostalog 20. kola prve španjolske nogometne lige, a u istome su šanse za ostanak Sporting Gijona, našeg Mate Bilića, svedene na minimum.

Sporting je na svom travnjaku poražen s 3-2 od izravnog konkurenta za ispadanje u Segundu Division (drugu ligu), Villarreala, čime je ostao na šest bodova udaljen od zone spasa, ali uz utakmicu više od Rayo Vallecana koji u srijedu gostuje kod Mallorce. Ukoliko Rayo upiše i jedan bod, Sporting je novi drugoligaš.

Villarreal je poveo u 19. minuti preko Maria Gaspara, inače rođenog Španjolca, koji je iskoristio proigravanje svog suigrača Brune. Dvadeset minuta kasnije Antonio Lora vraća stvari na početak pogotkom za 1-1, ali svega četiri minute kasnije Marcos Senna, iz jedanaesterca, ponovno dovodi goste u vodstvo.

Konačan udarac domaćoj momčadi zadao je Hernan Perez u 56. minuti susreta kada je pogodio za 3-1. Poraz je do kraja utakmice samo ublažio Alex Galvez golom u 85. minuti. Potencijalni hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je do 61. minute.

Granada je pobjedom 2-1 protiv Espanyola najvjerojatnije osigurala ostanak u Primeri. Trenutno ima osam bodova više od Zaragoze koja jedina ima šanse prestići ju. Za to bi Granada trebala izgubiti oba svoja susreta do kraja prvenstva, a Zaragoza dobiti svoja tri.

Spomenimo i da su u rezultatski potpuno nevažnom susretu Getafe i Racing Santander podijelili bodove odigravši 1-1. Doduše, Getafe bi u nekoj teoriji moglo izboriti nastup u Europi dogodine, ali je to sada jako teško ostvarivo s obzirom da izravni konkurenti svoje utakmice igraju u srijedu.

Primera, zaostalo 20. kolo:

Sporting Gijon - Villarreal 2-3 (Lora 39, Galvez 85 / Gaspar 19, Senna 43-11m, Perez 56)

Granada - Espanyol 2-1 (Ighalo 29, 35 / Didac 54)

Getafe - Racing Santander 1-1 (Miku 59-11m / Diop 65)