Deportivo Coruna's Moroccan forward Lassad Nouioui (C) eyes the ball next to Sporting Gijon's Croatian forward Mate Bilic (L) and defender Roberto Canella (R) during their Spanish first league football match at the Riazor Stadium in Coruna, northern Spain, on November 1, 2009. AFP PHOTO/MIGUEL RIOPA
KUP KRALJA

Bilićev pogodak nedovoljan

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 12. studeni 2010. 00:35

U četvrtak su odigrane preostale uzvratne utakmice šesnaestine finala španjolskog nogometnog Kupa kralja. Ispao je Sporting Gijon za koji igra hrvatski nogometaš Mate Bilić.

Mallorca je nakon 3-1 u prvom ogledu, u Gijonu odigrala 2-2 i tako izborila plasman u osminu finala. Priča je u uzvratu zapravo završila već nakon šesnaest minuta igre. Toliko je, naime, trebalo da Nsue Lopez zabije dva pogotka za goste, za sigurnih 2-0.

Do kraja je domaćin tek "ušminkao" rezultat i izbjegao poraz i u drugom ogledu. Mate Bilić je bio strijelac jednog pogotka, u 26. minuti je bio siguran realizator s bijele točke za tadašnje smanjenje na 2-1. Konačnih 2-2 je postavio Juan Muniz.

Valencia je bila uvjerljiva protiv Logronesa kojeg je nakon 3-0 pobijedila i na Mestalli s tri razlike(4-1), dok je prilično sretan prolaz dalje izborio Getafe protiv nižerazredne Portugalete. Nakon 1-1 u gostima odigrao je Getafe pred svojim navijačima 0-0 i tako tek na osnovu gola u gostima prošao dalje.

Kup kralja, šesnaestina finala (uzvratne utakmice):

Sporting Gijon - Mallorca 2-2 (Bilić 26-11m, Muniz 63 / Lopez 10, 16); prva utakmica 1-3

Getafe - Portugalete 0-0; prva utakmica 1-1

Valencia - Logrones 4-1 (Isco 24, 43, Vicente 34, Feghouli 85 / Osada 2); prva utakmica 3-0

21. rujan 2024 19:10