Navigation toggle

Tomas Brolin

 Bildbyran/ddp Usa/profimedia
NEVJEROJATNA PRIČA

Bio je jedan od najboljih, karijeru prekinuo s 28, a sada prodaje usisavače: ‘Život je prekratak za dosadne stvari‘

Tomas Brolin osvajač je svjetske bronce, iste godine našao se četvrti na popisu Zlatne lopte
Piše: SNObjavljeno: 08. listopad 2025. 13:21

Najbolji strijelac Europskog prvenstva 1992., osvajač Talijanskog kupa i Kupa UEFA s Parmom te bronce sa Svjetskog prvenstva 1994. s reprezentacijom Švedske. Podvizi su to koji su Tomasa Brolina postavili visoko na ljestvici svjetskih centarfora, pa je tako spomenute 1994. završio četvrti u poretku za Zlatnu loptu.

No, priča danas 55-godišnjeg Šveđanina završila je ranije netko što je itko mogao zamisliti. Sa samo 28 na leđima, Brolin je odlučio okačiti kopačke o klin da bi se posvetio - prodaji usisavača.

- Iskreno, bio sam umoran od svakodnevnog treniranja. Imao sam neke druge projekte na umu, oduvijek sam bio jako znatiželjan i volio isprobavati različite stvari - kazao je Brolin u intervjuu za La Gazzettu dello Sport, u kojem je otkrio detalje ranog završetka karijere.

- Prišao mi je jedan čovjek, izumitelj. Predložio mi je svoju novu ideju za usisavač, bio sam apsolutno očaran i zajedno smo osnovali tvrtku. Tada si mi svi govorili da je 28 godina prerano za mirovinu, ali ja sam im govorio: "Nije važno koliko godina imaš, nego kako si ih proveo". Ja sam u karijeri postigao puno toga i bio zadovoljan. Život je prekratak za dosadne stvari, ne želim raditi nešto u čemu ne uživam.

Brolin je karijeru započeo u Näsvikensu, pa kasnije igrao za Sundsvall, Norrköping, Parmu, Leeds, Zürich, Crystal Palace te karijeru završio u Hudiksvallsu.

08. studeni 2025 13:46