Tomislav Stipić

{photog}/orange Pictures/shutterstock Editorial/profimedia
S BIJELE TOČKE ZA PEHAR

Bivši HNL trener ostao bez titule u zadnjem kolu prvenstva: Ovisili su sami o sebi, pa izgubili naslov

Dvije prvoplasirane momčadi borile su se za naslov i u Kupu, a tada je pobjedu odnijela Riga
Piše: SNObjavljeno: 11. studeni 2023. 19:58

Uoči posljednjeg kola latvijskog prvenstva, situacija je bila prilično jasna. Vodeća Riga, s 87 bodova na kontu, ovisila je sama o sebi u borbi za titulu. Pobjeda protiv Valmiere u gostima donijela bi im naslov, dok je drugoplasirani RFS morao pobijediti METTA-u i čekati kiks Rige. I, u konačnici, to je i dočekao.

Riga, koju trenira Tomislav Stipić, ostala je bez pehara odigravši 1-1, a pogodak za izjednačenje zabili su tek u 90. minuti. S druge strane, RFS je slavio minimalnu pobjedu (1-0), a do titule u prvenstvu stigli su pogotkom s bijele točke u 77. minuti. RFS je tako stigao do druge titule državnog prvaka, nakon 2021., a Stipić, koji je do prije dvije godine trenirao Slaven Belupo, ujedno, postao i jedno od omiljenih lica u HNL-u, ostao je bez titule u dramatičnoj završnici. Ipak, 44-godišnji stručnjak s Rigom je krajem listopada osvojio Kup, i to upravo u finalu protiv RFS-a.

03. svibanj 2024 05:08